• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Alarm przeciwpowodziowy w powiecie sanockim

Dodano: 23-06-2020

23 czerwca na terenie miasta Sanoka i pozostałych gmin powiatu sanockiego starosta sanocki ogłosił alarm przeciwpowodziowy. W najbardziej dramatycznym momencie dnia, lustro wody  osiągnęło poziom bliski  460 cm.

Poziom wody w Sanie od kilku godzin pozostaje na tym samym poziomie, jednak niewykluczone jest jego podwyższenie. Sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić aktualne informacje hydrologiczne na stronie https://monitoring.prospect.pl/app/san/sanok/pomiarowa.php?stacja=SASA. Nadal prognozowane są przelotne opady. Decyzją Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych zamknięty został most przy ul. Białogórskiej. Patrole policji pilnują porządku. Tylko mieszkańcy posesji zlokalizowanych przy prawym brzegu Sanu oraz służby mogą przejechać przez most.  Nieprzejezdne są też ul. Rybickiego i Międzybrodzka. Muzeum Budownictwa Ludowego jest nieczynne do odwołania. Trwa zabezpieczanie workami skansenu i parkingu przy Carrefour. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wstrzymał sprzedaż biletów wstępu na basen do odwołania. W zależności od rozwoju sytuacji sprzedaż zostanie wznowiona. Na terenie obiektu trwają działania prewencyjne  mające na celu zabezpieczenie  CRiS-u.  Policja oraz służby zabezpieczające budynki proszą mieszkańców o zachowanie ostrożności, unikanie przebywania na terenach, gdzie występuje zagrożenie zalaniem, niegromadzenie się w miejscach trwania akcji, co pozwoli służbom na wykonywanie czynności zabezpieczających. W razie zagrożenia, czy obserwacji  niepokojących zjawisk, prosimy o kontakt z odpowiednimi służbami.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 25.06.2020r.
Podpisanie Listu Intencyjnego 18.06.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Modernizacja stadionu "Wierchy":