• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Ćwierć miliarda na inwestycję w Sanoku

Dodano: 25-07-2017

Na ponad 250 mln złotych szacowana jest inwestycja, która ma powstać do końca 2020 roku w naszym mieście. Zapowiedział ją Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki, który uczestniczył wspólnie z Burmistrzem Tadeuszem Pióro, Posłem Piotrem Uruskim oraz Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej gen. Jackiem Kitlińskim w piątkowej (21 lipca) konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Sanoka. Przedsięwzięcie zakłada wybudowanie przez Skarb Państwa nowego zakładu karnego na obrzeżach miasta. Zakład pomieści ok. 1000 osób a także stworzy szanse utworzenia ok. 300 nowych miejsc pracy. Przy zakładzie karnym mają powstać hale produkcyjne, w których pracowało będzie od 300 do 600 osadzonych.

Podczas konferencji prasowej minister Jaki poinformował o tym, że inwestycja ta decyzją rządu znajdzie swoją lokalizację w Sanoku. Jak zaznaczył zabiegały o nią „setki samorządów” – „Argumenty Sanoka były bardzo mocne. Nie byłoby tej decyzji gdyby nie zabiegi pana posła Piotra Uruskiego, który z dużą determinacją zabiegał o tę inwestycję” – powiedział. Inwestycja jest dużym sukcesem naszego miasta:  „Patrzę na tę inwestycję jako na sukces miasta i sukces posła Ziemi Sanockiej. Zapewniam, że nowy zakład jest o wiele bezpieczniejszy niż ten, który obecnie funkcjonuje w centrum miasta” – komentował Burmistrz Tadeusz Pióro.

tekst01

Sanok zyska na tej inwestycji w wielu aspektach. Obecny zakład przeniesie się z centrum miasta na obrzeża. Na mocy porozumienia ze Skarbem Państwa atrakcyjna działka w samym środku Sanoka stanie się własnością miasta. Nowy zakład karny to także wiele miejsc pracy. Dodatkowo zyskają na tym miejscy przedsiębiorcy, jak choćby dostawcy artykułów spożywczych czy usług.

Intencją rządowego programu „Praca dla więźniów” jest budowa nowoczesnych pod względem struktury i ochrony jednostek penitencjarnych a jednocześnie stworzenie możliwości pracy i nauki zawodu w przyzakładowych halach produkcyjnych. Rząd stara się, by zakłady karne były przenoszone z centrum miast na ich obrzeża. Podobnie będzie w Sanoku. Inwestycja powstanie na działce o pow. 11 ha przy ul. Stróżowskiej.

tekst02

To bardzo dobra informacja dla Sanoka. Tej wartości inwestycji nie było w naszym mieście od lat. Sanok w najbliższym czasie będzie wielkim placem budowy. Już w tej chwili realizowane są miejskie inwestycje: budowa basenów (Centrum Rehabilitacji i Sportu – 38,5 mln zł), modernizacja stadionu „Wierchy” (6 mln zł). Trwają oczekiwane remonty dróg osiedlowych. Wkrótce ruszy budowa obwodnicy Sanoka (140 mln zł) oraz łącznika pomiędzy rondem a obwodnicą (21 mln zł). Powstanie również nowoczesny dworzec multimodalny przy ul. Lipińskiego oraz zakupione zostaną nowe, niskoemisyjne autobusy (inwestycja warta 27 mln.).

Więcej zdjęć na profilu Facebook Urzędu Miasta Sanoka

znajdznas-pasek

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Najnowszy:
Województwo Podkarpackie będzie współprowadzić Muzeum Historyczne
Inwestycyjne:
Inwestycje Drogowe 2017
11 nowych autobusów dla Sanoka
Modernizacja stadionu "Wierchy"