• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Poseł, starosta i burmistrz podsumowali 2017 rok.

Dodano: 08-01-2018

Poseł na Sejm RP Piotr Uruski, starosta sanocki Roman Konieczny oraz burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro spotkali się 29 grudnia 2017 r. na wspólnej konferencji prasowej podsumowującej inwestycje realizowane w 2017 roku. Za pośrednictwem mediów, przedstawiciele władz podzielili się z mieszkańcami także  informacjami o planach na rok 2018.

Poseł Uruski skupił się na tematach regionu. Wspomniał o Autosanie, budowie Centrum Rehabilitacji i Spotu, budowie zakładu karnego w Sanoku, tłoczni gazu w Strachocinie, obwodnicy, remontach prowadzonych przez GDDKiA – ul. Królowej Bony, Przemyskiej, Lipińskiego, Dworcowej; chodnikach w Zabłotcach, Pisarowcach, Zarszynie i Besku;

UMS_0130

Gospodarz miasta, Tadeusz Pióro do najważniejszych poczynań zaliczył budowę Centrum Rehabilitacji i Sporu, gdzie udało się zdobyć 40% dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jak zapowiadają władze Sanoka jest to nie ostatnie zewnętrzne dofinansowanie, które otrzymamy na tę inwestycję. Włodarz opowiedział również o modernizacji stadionu „Wierchy” i planach jej kontynuacji w 2018 roku. Stadion zyska nową, tartanową bieżnię lekkoatletyczną. Wzbogacony będzie m. in. o oświetlenie i telebim. W 2017 roku podpisano umowę na zakup 11 autobusów niskoemisyjnych, rozstrzygnięto też przetarg na budowę nowoczesnego dworca multimodalnego, którego realizacja zapowiadana jest na październik tego roku. Pozytywną informacją jest też finansowanie budowy łącznika do obwodnicy przez Urząd Marszałkowski. Rok 2017 to niewątpliwie pozytywna zmiana na drogach. Miasto w tym roku zmodernizowało ul. Kochanowskiego, Prugara-Ketlinga, Kołłątaja, Armii Krajowej, Cegielnianą, Głowackiego, Płowiecką, Rzemieślniczą, Witkiewicza, Wyspiańskiego, Kenara, Zaleskiego, Malowniczą, Jarzębinową, Boczną, Gieli, Kujawską, Podlaską, Polną, Batorego, Modrzewiową, Sanową, Beksińskiego (zatoczka przystankowa),  Królowej Bony, Spoza miejskiego budżetu wyremontowane zostały drogi krajowe: Przemyska i Królowej Bony. Od końca 2017 roku prowadzony jest remont ul. Lipińskiego, Lwowskiej i Kolejowej za kwotę 4,5 mln złotych.

Z kolei starosta powiatu sanockiego Roman Konieczny uzupełnił wypowiedzi burmistrza i posła. W swoim wystąpieniu wskazał m. in. 6,5 mln zł wydatkowane na inwestycje drogowe, mosty, usuwiska i chodniki. Ponad 7 mln zł wydano na zadania inwestycyjne w oświacie. 10 mln zł trafiło na budowę nowoczesnego bloku operacyjnego w sanockim szpitalu. Starostwa zapowiedział też budowę nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

  • Film o inwestycjach drogowych w 2017 roku:

Zobacz również:
galerię zdjęć inwestycji drogowych

znajdznas-pasek

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Najnowszy:
Województwo Podkarpackie będzie współprowadzić Muzeum Historyczne
Inwestycyjne:
Inwestycje Drogowe 2017
11 nowych autobusów dla Sanoka
Modernizacja stadionu "Wierchy"