• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

SDK zaprasza na bezpłatne warsztaty teatralne

Dodano: 08-09-2020

Sanocki Dom Kultury serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach teatralnych realizowanych w SDK w terminie 19-24 października  2020 roku. Warsztaty skierowane są do osób w wieku 30-65 lat zamieszkujących powiat sanocki. Zakończone będą one pokazem powarsztatowym, który odbędzie się 24 października 2020 o godzinie 19:00 na scenie Sanockiego Domu Kultury.

Podczas warsztatów wyłoniona zostanie grupa osób, które wezmą udział w spektaklu teatralnym pt. „Odyseja Łemkowska” w reżyserii Wojciecha Farugi, realizowanym na scenie GCK w lipcu i sierpniu 2019 roku. Zarówno warsztaty jak i spektakl poświęcony będzie tematyce kultury i historii Łemków, dlatego w szczególności zależy nam na udziale osób reprezentujących ludność łemkowską lub zainteresowanych powyższą tematyką. Oczywiście warsztat otwarty jest dla wszystkich osób chętnych wpisujących się w przedział wiekowy 30-65 lat.

Projekt „Odyseja Łemkowska” w 2019 roku został zrealizowany w Gorlicach. Liczna grupa społeczności lokalnej wzięła udział w warsztatach teatralnych a następnie wspólnie z artystami zrealizowała spektakl „Ja jestem pamięcią”, który został wystawiony ponownie w sierpniu 2020 roku. Przedstawienie odwiedziło również Jasło i Krosno.

Szczegółowy harmonogram warsztatów:

– 19 października 2020: 17:00-21:00 warsztat zapoznawczy+ spotkanie informacyjne

– 20 października – 23 października 2020: godz. 17:00-21:00 zajęcia warsztatowe

– 24 października 2020: 14:00-20:00 próba oraz spektakl

O warsztatach:

Warsztat prowadzony będzie zgodnie z ideą community theatre przez reżysera teatralnego Wojciecha Farugę oraz dwójkę asystentów- Jakuba Kruczka oraz Katarzynę Pawłowską. Community theatre to angielski model teatru społeczności lokalnej. Pod pojęciem community theatre rozumiane jest wydarzenie teatralne, które ma szczególne znaczenie dla społeczności, jest tworzone w oparciu o opowieści jej członków, mieszkańców. W brytyjskim modelu community theatre specjalista dramy oraz uczestnicy warsztatu są zaangażowani w tzw. „zbieranie historii”. Mogą to być konkretne ludzkie historie uczestników warsztatów albo ich najbliższych, ale także podania, mity, historie z przeszłości, mające szczególne znaczenie emocjonalne lub historyczne dla danej społeczności. Budowanie przedstawienia na bazie funkcjonujących historii — często realnych wydarzeń z przeszłości – ma na celu zintegrowanie, scalenie społeczności i wyartykułowanie ważnych wydarzeń, które je definiują, dając tym samym nowy wgląd w charakter wspólnej historii, która łączy, a nie dzieli.

Projekt „Odyseja łemkowska Objazd” realizowany jest w ramach programu Teatr i Taniec 2020 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

SDK

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 27.08.2020r.
Podpisanie Listu Intencyjnego 18.06.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Modernizacja stadionu "Wierchy":