• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Uroczystości patriotyczne w Bykowcach

Dodano: 10-09-2020
10 września br., w 81. rocznicę potyczki oddziałów polskich i niemieckich z 1939 r. w Bykowcach, z udziałem władz Sanoka – zastępcy burmistrza ds. społecznych Grzegorza Korneckiego i przewodniczącego Rady Miasta Sanoka Andrzeja Romaniaka odbyły się uroczystości upamiętniające te wydarzenia.

Na polu bitwy zginęło wówczas 5 żołnierzy 6. Pułku Strzelców Podhalańskich z Sambora pod dowództwem ppor. rez. Mariana Zaremby.  Podhalańczycy w Bykowcach walczyli z przeważającymi siłami nieprzyjaciela, zadając mu spore straty, dowódca został ranny i pobity, a następnie rozstrzelany przez niemieckiego oficera. Każdego roku obchody są organizowane przez gminę Sanok, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie i 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich. Tegoroczna uroczystość miała bardzo ograniczony charakter ze względu na sytuację epidemiologiczną. Program został skrócony do odśpiewania hymnu, przywołania wspomnień tamtych wydarzeń i złożenia wieńców przed pomnikiem poległych.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 27.08.2020r.
Podpisanie Listu Intencyjnego 18.06.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Modernizacja stadionu "Wierchy":