• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

„Dialog o losie i duszy” – zaproszenie na wystawę

Dodano: 14-10-2020

Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego – Wydział Filologiczny, Towarzystwo Karpackie, Stowarzyszenie Wychowawców „Eleusis” w Sanoku zapraszają do obejrzenia wystawy  pt. „Dialog o losie i duszy”  o Stanisławie Vincenzie. Wystawa będzie do obejrzenia od 17. do 25 października br. w godzinach od 10.00 do 16.00. w klubie „Górnik”.

Stanisław Vincenz urodzony w Słobodzie Rungurskiej na Pokuciu to autor wielu dzieł, z których najważniejszy jest epicki cykl „Na wysokiej połoninie”. Stanisław Vincenz był Polakiem z rodziny przemysłowców naftowych, studiował w Wiedniu, brał udział w I wojnie światowej i wojnie polsko-bolszewickiej. W dwudziestoleciu międzywojennym był aktywnym twórcą kultury i działaczem publicznym. W 1939 roku kilka miesięcy spędził w więzieniu NKWD, wiosną 1940 przedostał się nielegalnie na Węgry, skąd w 1945 wyjechał do Francji. Był związany z paryską „Kulturą” niemal od początku jej istnienia, ostatnie lata życia spędził w Lozannie. Spoczywa na cmentarzu w Krakowie. Vincenz jest reprezentantem całej generacji polskich autorów emigracyjnych, w PRL-u objętych zapisem cenzorskim. Wystawa po raz pierwszy prezentowana będzie w naszym regionie. Wstęp wolny z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

 

 

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 24.09.2020r.
Podpisanie Listu Intencyjnego 18.06.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Jarmark Ikon 2020r."
Modernizacja stadionu "Wierchy":