• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Doceniono sportowe osiągnięcia uczniów sanockich szkół

Dodano: 10-01-2019

Uczniowie sanockich szkół od wielu lat z powodzeniem biorą udział w sportowej rywalizacji w ramach zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Rozgrywki odbywają się w trzech kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Licealiada.

Okazją do docenienia młodych sportowców było spotkanie burmistrza z reprezentacjami szkół podstawowych, które odznaczyły się dobry wynikami w klasyfikacji Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Delegacje zostały zaproszone 10 stycznia br. na spotkanie do Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka. Z rąk burmistrza Tomasza Matuszewskiego, skarbnika Bogdana Florka oraz radnych: Macieja Drwięgi i Ryszarda Karaczkowskiego przedstawiciele szkół odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto szkoły otrzymały nagrody pieniężne na ogólną kwotę 8 000 zł.

Sportowe podsumowanie dotyczyło roku szkolnego 2017/18. W tym czasie duży sukces osiągnęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku, która na 606 szkół w województwie zajęła 1 miejsce. 8 miejsce z kolei należało do innej sanockiej podstawówki – SP4. Obie szkoły wyróżnione zostały w kategorii Igrzysk Dzieci.

W nieco starszej grupie, biorącej udział w klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej na 573 szkoły w województwie, 4. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3, a 8. miejsce Szkoła Podstawowa nr 9. Pozostałe szkoły: SP 2, SP6 i SP8 znalazły się poza pierwszą „10”, ale ich wyniki mocno przyczyniły się do ogólnej punktacji sanockich szkół.

To właśnie miasto Sanok w kategorii gmin i powiatów zajęło 1. miejsce. Również powiat sanocki bezdyskusyjnie uplasował się na 1. miejscu w swojej kategorii.

Gratulujemy młodym sportowcom z sanockich szkól, a także ich nauczycielom, którzy włożyli niemały trud w przygotowanie uczniów do zawodów.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie z działalności burmistrza między Sesjami (28.03.19)
"Lodowa Baśń" w Arenie Sanok
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 11 marca 2019r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":