• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Dzień Otwartych Drzwi ARiMR

Dodano: 30-10-2017

20 października 2017 r. Podkarpacki Oddział Regionalny ARiMR otworzył dla mieszkańców  21 biur powiatowych. Zaproszone zostały dzieci, młodzież i dorośli: przedszkolaki, uczniowie, rolnicy i przedsiębiorcy – wszyscy, którzy chcieli poznać z bliska pracę ARiMR.  Hasło przewodnie brzmiało „Razem wPROWadzajmy zmiany na wsi, żyjmy bezpiecznie”. Dlatego Dzień Otwarty w ARiMR zorganizowany został wspólnie z policją i strażą pożarną. Te jednostki, podobnie jak i ARiMR  działają  w powiatach, blisko mieszkańców i dodatkowo mają duży wpływ na kwestie bezpieczeństwa.  W imprezie uczestniczyli także beneficjenci różnych programów: drobni przetwórcy oraz  rolnicy inwestujący  w gospodarstwa.

Teresa Pamuła, dyrektor POR ARiMR nie wyklucza, że Dzień Otwarty będzie organizowany cyklicznie: Zależy nam na większym otwarciu i pokazaniu naszej pracy i zadań jakie realizujemy wszystkim mieszkańcom wsi. Chodziło też o zachęcenie rolników do szerszego korzystania z licznych dotacji  w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020.  Chcieliśmy też podkreślić, jak ważna jest praca rolników i że dzięki nim, podkarpacka wieś się rozwija i zmienia na lepsze. A tu ważne jest bezpieczeństwo na wsi, zwłaszcza dzieci. Dlatego w trakcie imprez w każdym powiecie rozdawaliśmy m.in. odblaski – łącznie otrzymało je ponad tysiąc dzieci”.

Imprezy organizowane na Podkarpaciu w ramach Dnia Otwartego w ARiMR zainteresowały także Marię Fajger Prezesa ARiMR. Zdecydowała się odwiedzić imprezy organizowane przez Biura Powiatowe w Mielcu i Przemyślu. Dni Otwarte ARiMR zorganizowane zostały po raz pierwszy w Polsce.

Biuro Powiatowe w Sanoku odwiedziło w tym dniu około 100 osób w tym 50 dzieci przedszkolnych.

W godzinach od 10:00 do 10:30 odbyły się zajęcia dla dzieci przedszkolnych prowadzone przez Lubomiłe Kocot – pracownika IRZ w Sanockim BP, która opowiedziała dzieciom o specyfice pracy w dziale identyfikacji i rejestracji zwierząt. Dzieci dowiedziały się o tym, że zwierzęta tak jak ludzie posiadają paszporty oraz jakie zwierzęta noszą kolczyki.

Od 10:30 do 11:30 Tadeusz Rolnik jeden z sanockich rolników przeprowadził dla dzieci lekcję terenową o „Tajemniczych ziarnach” pn. Od ziarna do chleba. Dzieci oraz ich opiekunowie mogli się dowiedzieć o tym, jak ważne jest zdrowe odżywiane, co można jeść, a co warto wykluczyć ze swojej diety. Na koniec przedszkolaki zostały poczęstowane świeżym sokiem jabłkowo-marchewkowo-buraczanym przygotowanym przez pracownice sanockiego BP – Joannę Paszkiewicz-Koss.

Od 11:30 do 12:00 Dariusz Szul oraz Tomasz Bąbaś pracownicy sanockiego BP oprowadzili naszych małych gości po biurze, opowiedzieli o pracy urzędnika.

Za udział w zajęciach dzieci otrzymały upominki przygotowane przez Lidię Lipka z-cę kierownika BP, były to medale oraz zestawy kolorowanek. Przedszkolaki obdarowane zostały również gadżetami firmowymi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz otrzymanymi od Dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Rolniczego Pana Roberta Pieszczocha.

Wizytę przedszkolaków uwieńczyło wspólne zdjęcie z obecnymi w biurze gośćmi, m.in. komendantem KP PSP w Sanoku — st. bryg. mgr inż. Krzysztofem Dżuganem oraz komendantem KPP w Sanoku — mł. insp. Andrzejem Stępniem.

O godz. 12:00 rozpoczął się kurs pierwszej pomocy dla pracowników sanockiego biura powiatowego ARiMR, sanockiego ODR oraz zaproszonych gości prowadzony przez mł. kpt. Piotra Rysza z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

Kolejnym punktem programu była projekcja filmu „Rolnictwo Ekologiczne”.

Podczas Dni Otwartych dzięki uprzejmości Pani Teresy Bodziak-Husar właściciela Galerii „U Tesi” odbyła się wystawa twórczości lokalnych artystów.

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Konferencja prasowa 11 marca 2019r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":
Sprawozdanie burmistrza z działalności między Sesjami: (28.02.2019):
Dworzec multimodalny (13.02.2019 r.)
Budowa obwodnicy Sanoka: