• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Dźwięki z połonin w Sanoku

Dodano: 08-07-2019

Przez trzy dni w roku górska muzyka i taniec przypominają sanoczanom, że ich miasto leży w Karpatach, co więcej – na granicy ich wschodniej i zachodniej części. Podczas czwartej edycji Festiwalu „Karpaty – Góry Kultury” wystąpiły zespoły folklorystyczne i folkowe z: Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

Pierwszego dnia zapłonęła karpacka watra. Ponieważ festiwal zbiegł się z XXV rocznicą partnerstwa Sanok – Reinheim, jej zapalenia dokonali Karl Hartmann i Witold Przybyło – burmistrzowie, którzy dwadzieścia pięć lat temu podpisali umowę o przyjaźni miast. Towarzyszył im obecny włodarz miasta – Tomasz Matuszewski.

Płonącemu ogniowi towarzyszyła muzyka gór.

W sobotę, jako pierwszy wystąpił zespół „Makovica” ze słowackiego Svidnika.
Po nim świetni, polscy lirnicy pod przewodnictwem Maćka Harny i Staszka Nogaja. Następnie zabrzmiała muzyka z Karpat na południowym pograniczu węgiersko-rumuńskim w wykonaniu folkowej kapeli „Mitiszka Zenekar”. Dzień zakończyli muzycy z „Orkiestry św. Mikołaja” – klasyka polskiego folku.

Niedzielę rozpoczęli lokalni „Osławianie”, ukazując folklor łemkowsko-bojkowski z sanockich gór. Po nich zaprezentowali się autentyczni Bojkowie z podpołonińskiej Bitli na Ukrainie. Hitem dnia byli Węgrzy z zespołu „Pasztor Hora”. Wirtuozi z Miszkolca żywiołowo oddali duszę wschodniokarpackiej muzyki, która sprowokowała widzów do szalonych tańców w rytm hory.

 

 

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2019r. poz.1231). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody Gminy Miasta Sanoka.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 28.05.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Sprawozdanie z działalności Burmistrza między Sesjami (27.02.2020)
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 21.01.2020r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":