• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Finał XII Lata Podwórkowego

Dodano: 22-08-2019

W tym roku odbyła się już XII edycja Sanockiego Lata Podwórkowego prowadzona przez wychowawców podwórkowych, którzy przez całe wakacje prowadzili zajęcia dla dzieci na sanockich podwórkach, boiskach, ogródkach jordanowskich i placach zabaw.  Z naszej wiedzy wynika, że jest to jedyna taka autorska, sprawdzona i niepowtarzalna formuła działań wychowawczych i profilaktycznych prowadzonych w południowo wschodniej Polsce.  

Wychowawcy docierają do dzieci w każdej dzielnicy a dzieci chętnie przychodzą na nasze zajęcia. Program jest dynamiczny i rośnie zmienia się i aktualizuje wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci,  jedno jest niezmienne… robimy wszystko by dzieci spędzały czas bezpiecznie twórczo i aktywnie. Corocznie wychowawcy przychodzą do nas ze swoimi autorskimi pomysłami a my ich wspieramy przy realizacji zajęć. W tym roku program wzbogaciło mobilne miasteczko ruchu drogowego, które gościło na każdym podwórku, sprzęt do dużych i małych baniek mydlanych, zabawy  masą  slime, ale i stare wypróbowane gry i zabawy takie jak , szczur, guma, dwa ognie, piłka nożna i inne.  Były i miłe niespodzianki… na jednym z podwórek gościnnie zajęcia z młodymi piłkarzami prowadził  sam włodarz miasta Pan Burmistrz Tomasz Matuszewski. Było dużo ruchu, radości, zabawy, uśmiechu.

Lato podwórkowe trwało od 24 czerwca do 24 sierpnia, działało 7 podwórek, pracowało 14 wychowawców. Zaopatrzono podwórka w nowy sprzęt taki jak; piłki, chusty klanzy, zestawy do baniek mydlanych, farby do malowania twarzy, skakanki, worki, liny, koraliki, pisaki, mazaki papier szary i kolorowy.  Wakacyjny cykl jest realizowany i finansowany  z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sanoku. Finał XII Podwórkowego Lata odbył się 20 sierpnia na sanockich Błoniach. Tego dnia nie brakowało atrakcji były przejażdżki kolejką, zumba dla dzieci. Największą atrakcją  okazał się koncert AniKi Dąbrowskiej oraz eksplozja kolorów.

 

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody Gminy Miasta Sanoka.

 

SanOK
BIP SANOK

Jarmark Adwentowy

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Konferencja prasowa 21.01.2020r.
Sprawozdanie z działalności Burmistrza między Sesjami (19.12.2019)
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 11 marca 2019r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":