• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

„Godzina dla Ziemi” w Sanoku

Dodano: 22-03-2018

„Godzina dla Ziemi” jest jedną z największych akcji ekologicznych na świecie łącząca ludzi różnych narodów, religii czy poglądów politycznych. W poprzednim roku udział w tym wydarzeniu wzięło 187 państw z różnych kontynentów, w których oświetlenie miast zostało wyłączone na 60 minut. „Godzina dla Ziemi” w Polsce była poświęcona rzece Wiśle. W tym roku to wydarzenie jest dedykowane Puszczy Karpackiej pod hasłem „Ratujmy Serce Karpat”.

Do tegorocznej akcji, tak jak w poprzednich edycjach, dołączy również Sanok. W tym roku wydarzenie jest szczególne, ponieważ dotyczy naszego regionu. W naszym mieście 24 marca od godziny 20:30 do 21:30 zgaśnie oświetlenie na Rynku.

Promocja tego wydarzenia ma na celu ochronę dużego terenu lasów położonych na południe od Przemyśla. W Puszczy Karpackiej żyje bardzo dużo gatunków zwierząt począwszy od niedźwiedzi, wilków czy żbików, kończąc na orle przednim, orliku krzywym czy nawet wszystkich dziewięciu gatunki dzięciołów. Znajdują się tu również rzadkie gatunki roślin takich jak: unikatowe mchy i porosty oraz bardzo stare drzewa, których wiek sięga nawet 300 lat.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.godzinadlaziemi.pl

 

GODZINA DLA ZIEMI SANOK 2018

znajdznas-pasek-1024x65

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Najnowszy:
Finał Radia Biwak
Inwestycyjne:
Ruchome dno w CRiS
11 nowych autobusów dla Sanoka
Modernizacja stadionu "Wierchy"
Inwestycje Drogowe 2017