• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

III Etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Dodano: 13-01-2020

9 stycznia br. Dariusz Kozik p.o. dyrektor i Ewelina Krupa – starszy specjalista ds. edukacji, turystyki i rekreacji Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu przeprowadzili III etap XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. ”Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

 

Koordynatorem konkursu w UM był Piotr Kutiak, zaś wszystkich uczestników przywitał zastępca burmistrza ds. społecznych Grzegorz Kornecki. W Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku, młodzież z klas VI, VII i VIII szkół podstawowych: SP nr 8 w Sanoku i SP w Tyrawie Wołoskiej pisała testy kwalifikujące jeden zespół czteroosobowy  do kolejnego IV- wojewódzkiego etapu konkursu. Trudne warunki atmosferyczne w tym dniu uniemożliwiły dojazd na konkurs pozostałym uczestnikom  reprezentującym region Parku Krajobrazowego Gór Słonnych: SP w Uhercach Mineralnych i Wojtkowej. III etap zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Tyrawie Wołoskiej, reprezentowana przez Magdalenę Trebędę, Zuzannę Batorską, Izabelę Kwolek, Bożenę Kubik, przygotowywanych przez Małgorzatę Jasińską. SP nr 8 w Sanoku reprezentowali: Amelia Jaśkowiec, Mikołaj Szarek, Kosma Osika, Benjamin Kocaj, opiekun Maria Trzeciak.  Każda drużyna uczestnicząca w III etapie miała 30 minut na wypełnienie testu, składającego się z 25 pytań, z których 10 to tzw. pytania ogólne, identyczne we wszystkich województwach, dotyczące wiedzy z zakresu ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, biologii i geografii Pozostałych 15 pytań dotyczyło parków krajobrazowych administrowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu. Jak podkreślali organizatorzy, poziom testów był na poziomie eksperckim i uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą.

Następny etap konkursu odbędzie się 19 marca br. w auli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Uczniowie oprócz testu, w którym znajdą się zarówno zadania zamknięte jak i otwarte, będą rozpoznawać gatunki chronione roślin i zwierząt. Gratulujemy wszystkim Laureatom oraz wszystkim uczestnikom tego etapu konkursu.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 25.06.2020r.
Podpisanie Listu Intencyjnego 18.06.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Modernizacja stadionu "Wierchy":