• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

„Inka” upamiętniona w Sanoku

Dodano: 14-11-2016

Z inicjatywy Ligi Ochrony Przyrody oraz Burmistrza Miasta Sanoka z roku na rok miejski park i okolice Placu Harcerskiego wzbogacają się o nowe drzewka, które mają również za zadanie przypominać przechodniom o bohaterskich czynach znanych z historii postaci. 10 listopada br., w przeddzień Święta Niepodległości przy Placu Harcerskim posadzono brzozę ku pamięci Danuty Siedzikówny ps. „Inka”. Równo w południe, przed drzewkiem przy którym wartę honorową pełnili harcerze Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Ziemi Sanockiej zgromadziła się spora grupa młodzieży oraz mieszkańcy Sanoka, aby w sposób szczególny uczestniczyć w tym wydarzeniu.

DSC_0325

Zgromadzonych powitał Prezes Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku Ryszard Rygliszyn oraz Burmistrz Tadeusz Pióro. Gospodarz miasta przybliżył postać „Inki”, pokazując ją młodzieży jako przykład do naśladowania. Obszerną biografię Danuty Siedzikównej uzupełnił Andrzej Romaniak, historyk Muzuem Historycznego w Sanoku. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Gimnazjum nr 2 w Sanoku wraz z dyrektorem Robertem Zoszakiem, licealiści z II LO, a także harcerze Hufca ZHP Ziemi Sanockiej na czele z Hm. Krystyną Chowaniec.

Odsłonięcia drzewka dokonali wespół Burmistrz Miasta i Prezes LOP w Sanoku.

Więcej zdjęć na profilu Facebook Urzędu Miasta Sanoka

Urząd Miasta Sanoka

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie z działalności burmistrza między Sesjami (28.03.19)
"Lodowa Baśń" w Arenie Sanok
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 11 marca 2019r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":