• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Inwestycja za ćwierć miliarda złotych na obrzeżach miasta

Dodano: 08-01-2018

29 grudnia w sanockim magistracie doszło do porozumienia w sprawie przekazania działki przy ul. Stróżowskiej pomiędzy Gminą Miasta Sanoka a więziennictwem. W zamian do miasta trafią grunty, na których zlokalizowany jest obecny Areszt Śledczy. Porozumienie w tej sprawie podpisali: burmistrz Tadeusz Pióro, starosta sanocki Roman Konieczny, dyrektor okręgowy więziennictwa w Rzeszowie płk Marek Grabek. Na spotkaniu obecny był również Poseł na Sejm RP dr Piotr Uruski oraz dyrektor sanockiego Aresztu Śledczego mjr Jerzy Kmietowicz.

UMS_0061

Wymiana do jakiej doszło, potwierdza inwestycję szacowaną na ponad ćwierć miliarda złotych, którą rząd chce zrealizować na obrzeżach miasta. Mowa o nowoczesnym, bezpiecznym zakładzie karnym. Na działce o pow. 11,52 ha, przy ul. Stróżowskiej w dzielnicy Posada powstaną trzy strefy funkcjonalne terenu ścisłego, administracyjno-gospodarczego i hali produkcyjnej. Ta ostatnia, w ramach programu „Praca dla więźniów” zakłada wybudowanie hali produkcyjnej dającej pracę 300-600 więźniom.

Zakład Karny, którego otwarcie przewiduje się na koniec 2020 roku, będzie najnowocześniejszy w Polsce. Jego bezpieczeństwo zapewnią nowatorskie rozwiązania z jakich korzysta się w Niemczech i na Węgrzech. Budynki otoczone zostaną wysokim murem.

Sanok zyska na tej inwestycji podwójnie. Z krajobrazu centrum miasta zniknie Areszt Śledczy, a działka na której się znajduje zostanie przekazana do miasta. Dodatkowo zatrudnienie w nowej jednostce penitencjarnej znajdzie ok. 250 mundurowych. Skorzystają również lokalni producenci i usługodawcy.

1

2

3

4

znajdznas-pasek

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Najnowszy:
O inwestycjach z burmistrzem
Inwestycyjne:
Ruchome dno w CRiS
11 nowych autobusów dla Sanoka
Modernizacja stadionu "Wierchy"
Inwestycje Drogowe 2017