• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Komunikat dotyczący zatrucia pokarmowego w Sanoku

Dodano: 29-10-2019

Komunikat Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w sprawie wystąpienia zborowego zatrucia pokarmowego w Samorządowym Przedszkolu nr 3, 38-500 Sanok ul. Podgórze 26 oraz jego Oddziale w Sanoku przy ul. Kochanowskiego 2.

W dniu 29.10.2019 r. (godzina 12.00) liczba zachorowań w ognisku wynosi 97 osób, w tym 22 osoby są hospitalizowane. W trakcie prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego ujawniono równolegle podejrzenie lub zachorowania u 60 osób ( w tym u pracowników przedszkola w liczbie 28 osób)
W dalszym ciągu prowadzone są prace związane z dochodzeniem epidemiologicznym w zakresie ustalania źródła zakażenia.
W wyniku badań mikrobiologicznych potwierdzono u 23 chorych czynnik etiologiczny zatrucia, którym jest pałeczka Salmonella Enteritidis.

W związku z rosnącą liczbą potwierdzonych zachorowań informujemy, że salmonella jest bakterią wywołującą zatrucia pokarmowe. Rozwija się ona w ciągu 6 do 72 godzin i trwa od 3 do 7 dni.  Apelujemy, by teraz szczególne zadbać o higienę. Pałeczki salmonelli mogą przenosić się także na dłoniach, dlatego dezynfekcja rąk, szczególnie po pobycie w miejscu publicznym i przed posiłkiem, może zmniejszyć ryzyko zakażenia. Pierwsze objawy zatrucia salmonellą przypominają zwykłe zatrucie, objawiające się bólem brzucha, biegunką oraz wymiotami. Jeśli jednak towarzyszą im dodatkowo wysoka gorączka, ból głowy, a niekiedy również bóle stawów, należy zgłosić się do lekarza.

https://wsse.rzeszow.pl/aktualnosci/

 

 

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 28.05.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Sprawozdanie z działalności Burmistrza między Sesjami (27.02.2020)
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 21.01.2020r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":