• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

mammobus LUX MED – bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

Dodano: 09-04-2018

MASZ 50-69 LAT? ZROBIŁAŚ JUŻ MAMMOGRAFIĘ? Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość. Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

ZBADAJ SIĘ I ZYSKAJ SPOKÓJ! Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnymetapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

BADANIE JEST BEZPŁATNE – REFUNDOWANE PRZEZ NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA. NIE JEST WYMAGANE SKIEROWANIE LEKARSKIE. MOŻNA SIĘ NA NIE ZGŁOSIĆ W DOWOLNEJ MIEJSCOWOŚCI NIEZALEŻNIE OD MIEJSCA ZAMIESZKANIA.

MOGĄ W NIM UCZESTNICZYĆ UBEZPIECZONE PANIE W WIEKU OD 50 DO 69 LAT, KTÓRE NIE BYŁY LECZONE Z POWODU RAKA PIERSI I JEDNOCZEŚNIE:

·       W CIĄGU OSTATNICH 2 LAT NIE MIAŁY WYKONANEJ MAMMOGRAFII W RAMACH PROGRAMU

·       LUB OTRZYMAŁY WYNIK ZE WSKAZANIEM DO WYKONANIA BADANIA PO 12 MIESIĄCACH ( DOTYCZY KOBIET, U KTÓRYCH W RODZINIE WYKRYTO RAKA PIERSI U MATKI, SIOSTRY, CÓRKI LUB W BADANIU GENETYCZNYM STWIERDZONO MUTACJE W GENACH BRCA 1 I BRCA 2 )

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości:

SANOK  – 8 MAJA 2018 PRZY SKLEPIE KAUFLAND, UL. KRÓLOWEJ BONY 10

UPRZEJMIE PROSIMY O WCZEŚNIEJSZĄ REJESTRACJĘ POD NR TEL. 58 666 24 44 LUB NA HTTP://WWW.MAMMO.PL/FORMULARZ [1]. CALL CENTER CZYNNE JEST OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY.

ISTOTNYM ELEMENTEM BADANIA JEST OCENA PORÓWNAWCZA WYNIKÓW Z POPRZEDNICH BADAŃ, DLATEGO PROSIMY O PRZYNIESIENIE NA BADANIE ZDJĘĆ/PŁYT Z POPRZEDNICH MAMMOGRAFII.

Pozdrawiam,

Anna Niemirska

Specjalista ds. Marketingu i PR

LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia, ul.Nocznickiego 8a,  81-454
Gdynia

Linki:

http://www.mammo.pl/formularz

http://www.luxmed.pl/

Ulotki:

ulotka 1

ulotka 2

Plakat

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Najnowszy:
Finał Radia Biwak
Inwestycyjne:
Ruchome dno w CRiS
11 nowych autobusów dla Sanoka
Modernizacja stadionu "Wierchy"
Inwestycje Drogowe 2017