• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Maszty już na „Wierchach”

Dodano: 04-07-2018

Nie bez przyczyny Sanok nazywany jest „wielkim placem budowy”. W zaawansowanym stopniu są wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje, takie jak budowa basenów, dworca multimodalnego czy ciągła poprawa infrastruktury drogowej.

Dużo dzieje się obecnie na stadionie Wierchy. Miejsce to zmienia się nie do poznania za sprawą gruntownej modernizacji. W pierwszym etapie zakończonym w 2017 roku została przeprowadzona termomodernizacja trybuny i gruntowny remont siłowni, szatni, pomieszczeń biurowych. Realizowana wówczas przez Gminę Miasta Sanoka inwestycja warta ponad 2 mln zł, została wsparta funduszami europejskimi sięgającymi niemal miliona złotych.

Od wiosny na „Wierchach” trwa drugi etap inwestycji. Na stadionie prowadzone są prace związane z budową bieżni tartanowej i szeroko pojętej infrastruktury lekkoatletycznej, która umożliwi przeprowadzanie wysokiej rangi zawodów ale przede wszystkim poprawi warunki rekreacyjne i treningowe dla mieszkańców Sanoka i zrzeszonych w klubach sportowców.

Władze miasta postarały się także o dobre skomunikowanie obiektu znajdującego się w centrum miasta. Po remoncie jest już przyległa do stadionu ul. Żwirki i Wigury. Położono na niej nową nawierzchnię asfaltową i wykonano chodniki z kostki brukowej.

W ostatnich dniach na placu budowy pojawiły się maszty. Wkrótce zawiśnie na nich oświetlenie, które pozwoli na rozgrywanie meczów piłkarskich i zawodów sportowych po zmroku. Klaruje się kształt bieżni wokół boiska, gdzie wykonano już drenaż.

– „Mamy nadzieję ukończyć inwestycję we wrześniu tego roku. Stadion będzie świetnie wyposażony i długo służył mieszkańcom i sportowcom – zarówno piłkarzom jak i lekkoatletom. Należy wspomnieć, że stadion będzie posiadał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co pozwoli nam być gospodarzem wielu imprez wysokiej rangi” – mówi burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro

W ramach inwestycji wartej 6 mln zł wokół boiska powstanie nowe ogrodzenie i chodniki. Zamontowany zostanie także telebim i system nagłośnieniowy. Całość kosztować będzie 6 mln zł. Projekt złożony przez Burmistrza Miasta uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Z ministerialnej puli pieniędzy Gmina Miasta Sanoka otrzymała 1,5 mln zł.

znajdznas-pasek-1024x65