• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Miasto remontuje drogi

Dodano: 03-07-2019

Na ulicy Niedzielskiego remont drogi trwa, niebawem rozpoczną się prace na ulicy Łany. Przy Orzeszkowej, być może jeszcze w tym roku, zostanie wyasfaltowany plac. Szewska wymaga remontu, na który mieszkańcy czekają od kilku dekad.

We wtorek 2 lipca burmistrz Tomasz Matuszewski podczas rutynowego objazdu szacował możliwości wykonania najpilniejszych prac w poszczególnych dzielnicach miasta.

 

Niedzielskiego już w lipcu

Rozpoczynają się prace na ulicy Niedzielskiego (Zatorze). Na solidnej podbudowie zostaną położone dwie warstwy bitumiczne. Nowa nawierzchnia zostanie wykonana na 230 metrach, jej szerokość to 2,5 m. Koszt zadania to 156 tys. zł. Planowane zakończenie robót jeszcze w lipcu.

Niebawem rozpocznie się remont na ul. Łany. Jeszcze w tym roku nową nawierzchnię zyska odcinek o długości 750 m, szerokości 5 m. Po wykonaniu koryta z podbudową, zostanie położona nawierzchnia bitumiczna dwuwarstwowa (bez krawężnika) oraz pobocze z klińca.

W planach ul. Szewska

Ulica Szewska na Olchowcach nie była remontowana od kilku dekad. Realizacja zadania będzie możliwa w przyszłym roku. Remont jest konieczny na odcinku drogi o długości 123 m o szerokości 4,5 m. Pierwszym krokiem będzie rozebranie płyt drogowych, a następnie wykonane zostanie koryto z podbudową, jednostronny krawężnik oraz dwuwarstwowa nawierzchnia bitumiczna. Ponadto wykonane zostaną kratki ściekowe wraz z przykanalikami.

W bieżącym roku w celu zabezpieczenia drogi na początkowym jej odcinku wykonana będzie krata deszczowa, która zbierze wody spływające m.in. z ul. Królowej Jadwigi.

Ulica Orzeszkowej 2, 2a 

Przy Orzeszkowej 2 i 2a (Śródmieście) do remontu jest plac. Trzeba położyć dwie warstwy nawierzchni bitumicznej z chodnikiem i kanalizacją deszczową – koszt tego zadania wyniesie 120 tys. Realizacja w bieżącym roku będzie uzależniona od dostępności środków.

Konieczne jest wpięcie rynien odprowadzających wodę z dachu budynku do kanalizacji deszczowej, uporządkowanie terenu, uporządkowanie piwnic, założenie nowego trawnika. Wskazane jest też przesunięcie śmietnika oraz wykonanie ok. 7 miejsc parkingowych.

Dworska i Graniczna

Na Dworskiej (325 m długości) i Granicznej (230 m) (Dąbrówka) położone są płyty drogowe. Mieszkańcy wnioskują o przebudowę dróg, jednak prace te wymagają wykonania dokumentacji projektowej, a w przypadku ul. Dworskiej dodatkowo wykupu 5 działek bądź też wywłaszczenia tych nieruchomości pod drogę.

 

Foto. UM – Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2019r. poz.1231). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody Gminy Miasta Sanoka.

 

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie z działalności burmistrza między Sesjami (28.03.19)
"Lodowa Baśń" w Arenie Sanok
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 11 marca 2019r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":