• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Nagrody Miasta w dziedzinie kultury rozdane

Dodano: 08-07-2019

Nagrody Miasta Sanoka w dziedzinie kultury zostały rozdane. Uroczystość odbyła się 7 lipca w Sanockim Domu Kultury podczas obchodów 25-lecia partnerstwa Reinheim i Sanoka. Uhonorowano sanoczan zasłużonych w kategoriach: upowszechniania kultury i twórczość artystyczna.

Nagrody Miasta Sanoka otrzymali: Marianna Jary, Robert Bańkosz, Maciej Harna, Sylwester Stabryła i zespół Cassiopeia.

Marianna Jara od wielu lat organizuje przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury muzycznej, teatralnej i literackiej, a przede wszystkim sprzyja wzajemnemu poznaniu społeczności polskiej i ukraińskiej Sanoka.

Robert Bańkosz to pomysłodawca i współtwórca szlaków kulturowych m.in. Szlaku Ikon i Szlaku Przygód Dobrego Wojaka Szwejka, to także autor publikacji o charakterze regionalno-turystycznym i kulturoznawczym.

Maciej Harna – muzyk i multiinstrumentalista, z kierowanym przez siebie zespołem Orkiestra jednej Góry Matragona wydał w ubiegłym roku piątą już płytę pt. „Anarti – muzyka zaginionego świata”, która stanowi innowacyjną formę promocji regionu i Sanoka.

Sylwester Stabryła jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów malarzy związanych z Sanokiem. W 2018 roku przedstawiał swoje obrazy na wielu ogólnopolskich wystawach, indywidualnych i zbiorowych, brał też udział w prestiżowych przeglądach polskiej sztuki współczesnej.

Zespół Cassiopeia z Młodzieżowego Domu Kultury, który działa pod kierunkiem Konrada Oklejewicza, obchodził niedawno 10-lecie swojego istnienia. Zespół jest doskonale znany sanoczanom z licznych występów na terenie miasta. Głównym założeniem grupy są prezentacje muzyczne o wymiarze wielokulturowym, związane tradycją słowiańską i rodzimą polską kulturą.

 

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody Gminy Miasta Sanoka.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 28.05.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Sprawozdanie z działalności Burmistrza między Sesjami (27.02.2020)
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 21.01.2020r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":