• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Nagrody sportowe wręczone

Dodano: 26-04-2021

23 kwietnia br. w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbyło się oficjalne wręczenie nagród sportowych za wysokie wyniki w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym w 2020 r. W ramach ogłoszonego naboru 3 kluby i stowarzyszenia złożyły 7 wniosków, z tego: UKS Niedźwiadki Mosir Sanok – 5 wniosków, Klub Sportowy „Komunalni Sanok”  – 1 wniosek i Sanocki Klub Łyżwiarski „Górnik” – 1 wniosek. Podczas spotkania burmistrz pogratulował młodym sportowcom imponujących wyników, motywacji i wysiłku wkładanego w treningi. Zapewnił też o dalszym wspieraniu sportowców.

Nagrody przyznano zawodnikom UKS „Niedźwiadki” MOSIR Sanok Michałowi Starościakowi, Kacprowi Rockiemu, Dawidowi Żółkiewiczowi, Filipowi Wiszyńskiemu i trenerowi Michałowi Radwańskiemu. Z Klubu Sportowego „Komunalni Sanok” wyróżniono Emilię Janik. Nagrodę odebrała także Julita Krawiec zawodniczka  Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego „Górnik”.

Wnioski o nagrody i wyróżnienia sportowe zgodnie z załącznikiem nr 2 do Uchwały Nr IV/21/11 Rady Miasta Sanoka z dnia 18.01.2011 r. rozpatrywała komisja w składzie Grzegorz Kornecki  – zastępca burmistrza ds. społecznych, Łukasz Radożycki – członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Sanoka, Agata Jamka – naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich oraz Elżbieta Klucznik – inspektor w Wydziale Spraw Społecznych i Obywatelskich.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Michał Starościak i Kacper Rocki, którzy w sezonie 2019/2020 wraz z drużyną młodzika „Niedźwiadków” zajęli I miejsce w klasyfikacji wszystkich drużyn hokejowych w Polsce, brali udział w zgrupowaniu kadry narodowej U16 oraz zdobyli srebrny medal na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych.

Dawid Żółkiewicz i Filip Wiszyński w sezonie 2019/2020 wraz z drużyną juniorów (CLJ) zajęli II miejsce w klasyfikacji wszystkich drużyn hokejowych w Polsce.

Emilia Janik zawodniczka Klubu Sportowego „Komunalni Sanok” zdobyła I miejsce w skoku w dal podczas Mitingu przy Halowych Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w Mielcu, II miejsce w skoku w dal podczas Mitingu Kwalifikacyjnego POZLA w Stalowej Woli, I miejsce w skoku w dal podczas Mitingu Kwalifikacyjnego POZLA w Przemyślu, II miejsce w skoku w dal podczas Małopolskiego Mitingu LA „I Ty możesz zostać mistrzem” w Suchej Beskidzkiej, I miejsce w skoku w dal podczas mitingu przy Międzywojewódzkim Meczu U-18 w Krakowie.

Julita Krawiec zawodniczka Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego „Górnik” zdobyła I m w jeździe szybkiej na lodzie w dystansach na 300 m, 500 m, a także w wieloboju w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w Sanoku, Warszawie, Elblągu, w finale w Zakopanem. W Klasyfikacji Generalnej „Ogólnopolskich zawodów dzieci” 2019/2020, E2 11 lat dziewcząt zdobyła I miejsce i 36 punktów maksymalną łączną ilość. Wg światowego rankingu łyżwiarstwa szybkiego Julita Krawiec w swojej kategorii wiekowej w sezonie 2019/2020 zdobyła 3. miejsce na świecie w 300 m, 4. miejsce na świecie 500 m, sezon 2020/2021 – 4 miejsce na świecie na 500 m i 2 miejsce na świecie 1 000 m.
Michał Radwański – prezes klubu STS Sanok, drużyny seniorskiej, która po 4–letniej przerwie zakwalifikowała się do rywalizacji fazy Play-off.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Narodowy Spis Powszechny

Mieszkańcu, dowiedz się, na co idą Twoje pieniądze

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 27.04.2021r.
Konferencja prasowa 10.11.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Jarmark Ikon 2020r."
Modernizacja stadionu "Wierchy":