• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Nowy projekt dla dzieci w sanockiej bibliotece

Dodano: 10-09-2021
13 września 2021 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku rozpoczyna realizację projektu pt. Plecak pełen książek – podróżnik w bibliotece dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Cykl imprez adresowany jest do dzieci w wieku 10 – 15 lat, uczęszczających do sanockich szkół podstawowych.

W programie ciekawe spotkania z podróżnikami, autorami książek dla dzieci i młodzieży, warsztaty filmu animowanego oraz spektakl teatralny.
         Ramowy program spotkań
  • Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim – biografistą, podróżnikiem, autorem książek dla dzieci, członkiem Związku Literatów Polskich, współzałożycielem Fundacji im. Kazimierza Nowaka.
  • Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych – absolwentką filologii angielskiej na UJ, malarką, autorką książek dla dzieci czterokrotnie nagradzaną w Konkursie im. Astrid Lindgren, a także Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.
  • Spotkanie z Urszulą i Jakubem Wałachowskimi – podróżnikami na stałe mieszkającymi w Bieszczadach, autorami bloga „Ulek w podróży”.
  • Spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym – politologiem, filozofem, społecznikiem, fotografem i globtroterem, w 2018 roku uzyskał stypendium MKiDN na stworzenie multimedialnego projektu Polska na szóstkę – cudze chwalicie, swego nie znacie.
  • Spotkanie autorskie z Łukaszem Łagożnym – himalaistą, alpinistą, zdobywcą Korony Ziemi, autorem książek podróżniczych.
  • Spotkanie motywacyjne z Janem Melą – podróżnikiem, społecznikiem, mówcą motywacyjnym, założycielem Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, zdobywcą wielu nagród w dziedzinach prospołecznych oraz sporcie.
         Warsztaty filmu animowanego poklatkowego  poprowadzi Joanna Szostak-Rogoz – absolwentka malarstwa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, artysta malarz, autorka dwóch wystaw indywidualnych i uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych, zawodowo związana z BWA Galerią Sanocką, posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć plastycznych dla dzieci. Na zakończenie warsztatów uczestnicy zobaczą realizowany film na dużym ekranie.
         Kolejnym elementem projektu będzie spektakl Morskie opowieści Kapitana Guliwera z repertuaru Teatru Gry i Ludzie z Katowic. Od 1997 roku zespół teatru przygotowuje przedstawienia plenerowe, realizacje sceniczne i spektakle dla dzieci. Występuje w kraju i za granicą. W Morskich opowieściach Kapitana Guliwera wykorzystano różne formy teatralne m. in. żywy plan, maski, pacynki. Elementami łączącymi przygody będą piosenki żeglarskie i ciekawa choreografia.
         Program projektu realizowany jest we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 8 w Sanoku.
Materiał nadesłany

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

SanOK
BIP SANOK

Katalog inwestycyjny

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Narodowy Spis Powszechny

Mieszkańcu, dowiedz się, na co idą Twoje pieniądze

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 29.07.2021r.
Konferencja prasowa 10.11.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Jarmark Ikon 2020r."
Modernizacja stadionu "Wierchy":