• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Podziękowanie dla Karla Hartmanna

Dodano: 08-07-2019

„Od 1992 roku przyjeżdżam w różnych odstępach czasowych do Państwa miasta. A z każdym pobytem z ogromną radością stwierdzam, że Sanok się rozwija. Spójrzcie Państwo z dystansem w przeszłość: gdzie byliśmy w 1990 roku, a gdzie są dzisiaj Polska i Sanok? Wszyscy Państwo mogą być dumni z dotychczasowych osiągnięć.

Dumni z niewiarygodnych dokonań życiowych i gospodarczych. Spacerując po Sanoku, z każdym krokiem widzę te osiągnięcia – stadion, basen, nowe ulice i wiele więcej. Młode pokolenie w wieku 15 lat może dziś doświadczać i realizować rzeczy, o których wielu z nas w tym samym wieku mogło jedynie marzyć” – rozpoczął swoje wystąpienie Karl Hartmann, burmistrz Reinheim, podczas uroczystych obchodów 25-lecia partnerstwa Sanoka i Reinheim, jakie odbyły się 7 lipca w Sanockim Domu Kultury.

Podczas uroczystości burmistrz Tomasz Matuszewski przedstawił sylwetkę Karla Hartmanna: „Karl Hartmann to przede wszystkim polityk. Zdradził mi, że polityką zaczął się interesować od 16 roku życia. Jako burmistrz reprezentuje społeczność Reinheim od 34 lat i ten aspekt jego politycznego życiorysu niech będzie Jego wizytówką. Nie jestem pewien, czy świętowalibyśmy tak hucznie 25-lecie partnerstwa naszych miast, gdyby nie zaangażowanie Karla Hartmanna, który jako polityk i Europejczyk doskonale wiedział, że fundamenty  zjednoczonej Europy trzeba budować poprzez partnerstwo społeczne, oparte na rzeczywistej międzyludzkiej przyjaźni i zaufaniu. Jestem pełen podziwu dla Karla Hartmanna – dla jego sposobu widzenia Europy i świata oraz rozumienia polityki historycznej. Patrzyliśmy razem na płonącą nad Sanem watrę, a Karl Hartmann mówił o ogniu, który niszczy i dzieli narody, i o ogniu, który łączy, daje światło i ogrzewa. To od nas zależy, jaki ogień rozpalimy i do czego go wykorzystamy. Karl Hartmann jest strażnikiem dobrego ognia, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości”.

Tomasz Matuszewski, przekazując Karlowi Hartmannowi pamiątkowy grawerton, dziękował burmistrzowi Reinheim: „Drogi Karlu – za 25 lat pracy i zaangażowania w przyjaźń pomiędzy naszymi miastami, za pomoc, na jaką mieszkańcy Sanoka mogli liczyć dzięki Twojemu staraniu, za szczerość, a także za  wszystkie mądre słowa, jakich wysłuchałem podczas ostatnich spotkań z Tobą w Reinheim i w Sanoku, za deklarację dalszej współpracy i partnerstwa naszych miast ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwój młodzieży i zapewnienie jej łatwiejszego startu w dorosłe życie – za to wszystko, a także za wiele innych spraw, o których mógłbym mówić długo, bowiem Twoje zasługi, Karlu, są nie do przecenienia – dziękuję Ci z całego serca”.

W imieniu Powiatu Sanockiego, za pomoc, jaką powiatowe instytucje, w tym szpital, przez lata otrzymywały od mieszkańców Reinheim, Karlowi Hartmannowi dziękował wicestarosta Janusz Cecuła.

 

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody Gminy Miasta Sanoka.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie z działalności burmistrza między Sesjami (28.03.19)
"Lodowa Baśń" w Arenie Sanok
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 11 marca 2019r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":