• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Postępują prace przy nowym dworcu

Dodano: 13-03-2018

W zaskakująco szybkim tempie przebiegają prace przy budowie nowoczesnego dworca multimodalnego w Sanoku. Na placu budowy przy ul. Lipińskiego, przejętym początkiem roku przez wykonawcę – firmę BIPV System sp. z o. o. widoczne są już zbrojenia. Obecny stan prac prezentujemy na poniższych zdjęciach.

Nowy dworzec ma powstać do końca października tego roku. Jego powierzchnia wyniesie 1274 m2. W dwukondygnacyjnym obiekcie znajdą się: poczekalnie, przechowalnia bagażu, kasy, bar z zapleczem socjalnym, boksy sklepowe, punkt informacji turystycznej, pomieszczenia techniczne dla ochrony i kierowców oraz toalety. Przy dworcu przewidziano parking. Powstaną także windy, z czego dwie przy kładce nad torami. Ta z kolei zostanie całkowicie przebudowana.

Inwestycja powstaje w ramach projektu. „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejski Obszarze Funkcjonalnym Sanok – Lesko”. Przedsięwzięcie opiewa na kwotę 30 mln zł, z czego blisko 20 mln złotych to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Projekt zakłada nie tylko budowę nowego dworca, ale także zakup 11 niskoemisyjnych autobusów, które dostarczy sanocki Autosan. Sanoczanie wybrali już ich kolor. W internetowym głosowaniu do gustu mieszkańcom przypadły barwy herbu miejskiego. Nowych, sanockich „boćków” na ulicach miasta możemy spodziewać się już w październiku bieżącego roku.

© ℗ Urząd Miasta Sanoka

22211

znajdznas-pasek

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Najnowszy:
Finał Radia Biwak
Inwestycyjne:
Ruchome dno w CRiS
11 nowych autobusów dla Sanoka
Modernizacja stadionu "Wierchy"
Inwestycje Drogowe 2017