• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Pożegnanie z mundurem

Dodano: 07-08-2018

7 lipca 2018 r. miało miejsce oficjalne pożegnanie komendanta sanockiej policji mł. insp. Andrzeja Stępnia, który przechodzi na emeryturę. W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP dr Piotr Uruski, starosta Roman Konieczny, burmistrz Tadeusz Pióro, przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Daszyk, I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Sowa, samorządowcy, księża, rodzina, najbliżsi oraz zaproszeni goście. Uroczystość miała miejsce przed Komendą Policji w Sanoku.

Przemawiający, dziękowali komendantowi Stępniowi za ciężką pracę, na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na trud zawodu, jakim jest służba w policji: „Jest wiele trudnych i odpowiedzialnych zawodów. Nie wszystkie przynoszą sławę, zaszczyty, pieniądze, chociaż niewątpliwie ludzie, którzy je wykonują zasługują na to bezspornie. Taką właśnie pracą jest służba policjanta. Człowieka, który chroni nasze bezpieczeństwo, życie naszych bliskich i nas samych,  wspólne i prywatne dobro. Trzeba być osobą o twardym charakterze, dużej odporności psychicznej, wytrzymałości na stres, a przy tym dobrym przełożonym, kompetentnym managerem, fachowcem od wielu dziedzin, człowiekiem odpowiedzialnym”.

Mł insp. Andrzej Stępień pełnił służbę w policji przez 27 lat. Pracę rozpoczął w wydziale prewencji sanockiej komendy. Kolejną placówką był komisariat w Rymanowie. Pracę kontynuował w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Później pełnił obowiązki zastępcy komendanta policji powiatowej w Sanoku. Był także komendantem policji w Ustrzykach Dolnych, a przez ostatnie dwa lata szefował sanockiej komendzie.

Urząd Miasta Sanoka

znajdznas-pasek-1024x65

 

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Dworzec multimodalny (13.02.2019 r.)
Budowa obwodnica Sanoka:
Konferencja prasowa: Grzegorz Kornecki wiceburmistrzem Sanoka:
Budowa dworca multimodalnego
WOŚP: "Światełko do nieba":