• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Prace nad zabezpieczeniem osuwiska – konieczna wycinka drzew

Dodano: 11-07-2019

W związku z czynnym osuwiskiem poniżej Rynku nad ul. Podgórze i Schodami Franciszkańskimi oraz w wyniku pęknięć i uszkodzeń budynków kościoła i klasztoru ojców Franciszkanów, rozpoczynają się prace nad zabezpieczeniem osuwiska.

Gmina Miasta Sanoka uzyskała dofinansowanie dla tej inwestycji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego (przyznane dofinansowanie wynosi 80 proc. wartości inwestycji, tj. 3 909 314,18 zł).

Aby przygotować osuwisko do prac budowlanych, konieczna będzie wycinka drzew. Uzyskano stosowne zezwolenia, prace przy wycince rozpoczną się w najbliższych dniach. Wyciętych zostanie 46 drzew, są to przede wszystkim jabłonie, czereśnie, śliwy, orzech włoski, 12 akacji i 3 jesiony. W zamian posadzone zostaną nowe drzewa, m.in. grab, wiąz, buk czerwonolistny kolumnowy, akacje, ale także jabłonie, śliwy i grochodrzew – 31 na działce należącej do miasta, 15 na terenie, który jest własnością klasztoru.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego decyzją z 3 grudnia 2018 r. nakazał Gminie Miasta Sanoka wykonanie zabezpieczenia osuwiska, podjęte działania są więc niezbędne.

 

 

 

 

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody Gminy Miasta Sanoka.

 

 

 

 

 

 

 

 

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie z działalności burmistrza między Sesjami (28.03.19)
"Lodowa Baśń" w Arenie Sanok
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 11 marca 2019r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":