• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Premier z wizytą w Sanoku

Dodano: 08-06-2021
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwiedził dziś, tj. 5 czerwca br. Sanok. Briefing prasowy z udziałem Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby i burmistrza miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego odbył się na styku ul. Gajowej z Rybickiego.

Tu właśnie planowana jest budowa przeprawy mostowej, na którą miasto pozyskało środki z rządowego programu „Mosty dla Regionów” w wysokości 52 mln zł. całość inwestycji opiewa na kwotę 65 mln zł. Możemy zwiększyć szanse rozwojowe tak pięknego miasta. Naszą dewizą jest budować mosty, a nie budować mury. I to tutaj w Sanoku się ziści – rozpoczął premier – Miałem przyjemność przejechać się przez most, który trzeba określić jako jedno z najdłużej trwających prowizoriów, mostów tymczasowych w Polsce. Zachęcam wszystkich, by przejechali się tym mostem, wtedy wszyscy zrozumieją jak bardzo potrzebna jest nowa przeprawa. Bardzo dobra współpraca polskiego z rządu z samorządem jest warunkiem rozwoju miast i powiatów, takich jak Sanok, które potrzebują zastrzyku finansowego. Premier podkreślał też, że Sanok świetnie łączy tradycję z nowoczesnością, a jako przykład podał funkcjonowanie Muzeum Historycznego – To jest symbol, że tutaj w Sanoku w mieście, gdzie emanuje polską tradycją, historią pod jednym dachem mamy kolekcję ikon i obrazów Beksińskiego. Sanok to wspaniała historia ale i wspaniała przyszłość jeżeli tylko rozwinie się tu infrastruktura.
Burmistrz Sanoka podziękował premierowi za wsparcie rządowe z różnych programów, sportowych, infrastrukturalnych, drogowych – Sanok jest miastem subregionu bieszczadzkiego, które ma niesamowite możliwości rozwoju. Korzystamy ze środków, które stwarza nam obecnie rząd, pozyskujemy ich naprawdę dużo w wielu obszarach – na infrastrukturę drogową, budownictwo wielorodzinne. Podkreślił też rolę budowy mostu na Sanie – Potrzebujemy inwestycji, która otworzy nowy obszar możliwości turystycznych i gospodarczych. Podziękował ambasadorom Sanoka, przede wszystkim Tomaszowi Porębie – Sanok to miasto kultury, sportu, rekreacji, turystyczne a jednocześnie tu rozwija się przemysł motoryzacyjny. Wiele inwestycji w wielu obszarach już zostało poczynionych, wiele jeszcze do zrobienia przed nami, tylko dzięki pozyskanym środkom możemy się rozwijać.
Tomasz Poręba potwierdził, że wiele udało się wdrożyć w ostatnim czasie inwestycji w kulturę, sport, dostępność komunikacyjną, zaś budowę przeprawy mostowej nazwał „klamrą” dla wszystkich dotychczasowych miejskich inwestycji – Nowy most pchnie cywilizacyjnie Sanok i przyspieszy jego rozwój. Sanok, przedstawił jako dobry przykład współpracy samorządu z rządem i skuteczne wykorzystywanie środków. Podkarpacie rozpędza się, jeszcze wiele przed nami, Nasz region rośnie w siłę komunikacyjnie, kulturalnie, ekonomicznie, społecznie, to region, z którego możemy być dumni, a Sanok jest wizytówką Podkarpacia. Na koniec poseł podziękował i pogratulował burmistrzowi skuteczności w pozyskiwaniu środków na inwestycje. Burmistrzowi gratuluję również skuteczności. To jest taki burmistrz – kontynuował –  który w Warszawie, spotyka się w różnych  ministerstwach i nawet jak czasami nie dostanie pierwszej decyzji pozytywnej, to potem wraca i ją uzyskuje, za tę skuteczność chcę podziękować, jeszcze raz wyrazić najwyższe słowa uznania.
Po briefingu premier wraz z posłem i burmistrzem spotkali się z parlamentarzystami, przedstawicielami samorządów powiatu sanockiego, radnymi wojewódzkimi, radnymi powiatowymi i miejskimi oraz mieszkańcami Sanoka.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Narodowy Spis Powszechny

Mieszkańcu, dowiedz się, na co idą Twoje pieniądze

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 25.05.2021r.
Konferencja prasowa 10.11.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Jarmark Ikon 2020r."
Modernizacja stadionu "Wierchy":