• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Propozycje wycieczek z Sanoka

„Pomysł na 3 dni”(wycieczka do samodzielnej organizacji)


 

Sanok – Przedsmak Bieszczadów”


 

1. Dzień: Zwiedzanie Muzeum Historycznego (najcenniejsze zbiory ikon oraz największa kolekcja prac Zdzisława Beksińskiego a także ekspozycje: sztuki współczesnej, sztuki sakralnej kościoła katolickiego, malarstwo portretowe, ceramika pokucka, zbiory archeologiczne i historyczne, podziemny schron niemiecki z czasów II wojny światowej, panorama doliny Sanu z wieży zamkowej). Po południu zwiedzanie miejskiej starówki: kościół i klasztor franciszkanów, prawosławny sobór katedralny, kościół farny, stare miasto, Szlak Przygód Dobrego Wojaka Szwejka, wzgórze parkowe z platforma widokową. Wieczorem możliwość skorzystania z licznych, stylowych kawiarni i restauracji lub imprez kulturalnych


 

2. Dzień: Zwiedzanie Skansenu Muzeum Budownictwa Ludowego – największy tego typu obiekt w Polsce (38 ha, ponad 160 obiektów w sektorach: bojkowskim, łemkowskim, doliniańskim, pogórzan wschodnich, pogórzan zachodnich, historii przemysłu naftowego w Galicji, Rynek Galicyjskiego Miasteczka.) Po południu pieszy spacer na wzgórze „Orli Kamień” 518 m n.p.m. na którego szczycie znajdują się malownicze wychodnie skalne oraz widok na Sanok. Wysokość względna 218 m w stosunku do Doliny Sanu. Podejście szlakiem czerwonym z Sanoka – Białej Góry na Orli Kamień. Zejście szlakiem żółtym do Sanoka – Olchowiec. Czas przejścia nie więcej niż 4 godz. Całość trasy przebiega przez Park Krajobrazowy Gór Słonnych.Wieczorem możliwość skorzystania z lokali gastronomicznych na Białej Górze – rekreacyjno-wypoczynkowej części miasta, położonej u stóp Gór Słonnych, na brzegu Sanu, nieopodal skansenu oraz uczestniczenia w organizowanych przez skansen imprezach kulturalnych.


 

3 .Dzień Wyprawa „Szlakiem Ikon” Doliną Sanu.
Można ją odbyć:

  1. Samochodem lub rowerem podróżując malowniczymi przełomami Sanu, do jednych z najstarszych i najpiękniejszych cerkwi drewnianych w Polsce (m.in. Ulucz, Czerteż, Łodzina, Hłomcza, Hołuczków, Sanok-Olchowce). Powrót najdłuższymi serpentynami w Polsce przez Góry Słonne, z platformą widokową, z panoramą na Bieszczady i wschodnią część Beskidu Niskiego. Po drodze można zobaczyć ruiny zamku Sobień, schrony bojowe tzw. „Linii Mołotowa” z II wojny światowej i największy, wojskowy cmentarz słowacki w Polsce z tego okresu. W Sanoku istnieje możliwość wypożyczenia rowerów.
  2. Pontonem lub kajakiem płynąc widokowymi przełomami górskiej rzeki. Istnieje możliwość wynajęcia sprzętu pływającego lub udziału w zorganizowanym spływie.

 

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie z działalności burmistrza między Sesjami (28.03.19)
"Lodowa Baśń" w Arenie Sanok
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 11 marca 2019r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":