• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Przemysław Pokrywka „Mutacje i multiplikacje form kulistych”

Dodano: 03-01-2018
Przemysław Pokrywka urodzony w 1980 roku w Rzeszowie. Studiował w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego (studia magisterskie) i na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (studia doktoranckie). Swoje prace prezentował w ramach wielu ekspozycji indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Aktywny twórczo na polu malarstwa. Ponadto uprawia rysunek, tworzy obiekty i instalacje site-specific, zajmuje się projektowaniem graficznym.
BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż Przemysława Pokrywki „Mutacje i multiplikacje form kulistych”, który rozpocznie się 5.01.2018 r. o godzinie 18:00. Wystawę będzie można obejrzeć od 6.01 do 4.02.2018 r.
„Jestem. Za pomocą zmysłów poznaję rzeczywistość. Jako jednostka społeczna koduje określone obrazy, schematy relacji, kategoryzuje… Czerpię z dorobku cywilizacyjnego i korzystam z jej wygód. Żyję !
Czasem jednak bywam zmęczony i przytłoczony powtarzalnością świata. Szukam wówczas inspiracji tam gdzie nie patrzy większość. W miejscach gdzie rzeczywistość dotyka abstrakcji – w zdegradowanych wytworach przemysłu, w świecie mikroform organicznych, w zachwycie nad źdźbłem wyrosłym w betonowej szczelinie…
Jakiś czas temu z odmętów moich zainteresowań kulturowo-naukowych wyłonił się fenomen kuli – formy uniwersalnej, na przestrzeni wieków obrosłej przeróżnymi znaczeniami i mnogą symboliką. Jako forma centralna w panteonie inspiracji, w naturalny sposób stała się ona celem moich poszukiwań oraz pretekstem dla malarskiej wypowiedzi.
Kula – planeta, kula – głowa, bila do gry, jajo… W tworzonych od kilku lat obrazach jawi się modułem, który w relacji z innymi elementami tworzy właściwy kontekst i wyznacza ścieżki interpretacji, których przyjemność odnajdywania pozostawiam odbiorcy.”   /Przemysław Pokrywka/
Serdecznie Zapraszamy !
Pokrywka plakat

 

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Najnowszy:
O inwestycjach z burmistrzem
Inwestycyjne:
Ruchome dno w CRiS
11 nowych autobusów dla Sanoka
Modernizacja stadionu "Wierchy"
Inwestycje Drogowe 2017