• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Rozmowy z mieszkańcami

Dodano: 31-08-2018

Przez blisko 3 miesiące burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro oraz Poseł na Sejm RP Piotr Uruski rozmawiali z mieszkańcami Sanoka podczas otwartych spotkań organizowanych w każdej dzielnicy miasta. Spotkania odbyły się kolejno na: Dąbrówce, Wójtostwie, Posadzie, Błoniach, Śródmieściu, Olchowcach i Zatorzu. Pierwsze miało miejsce 29 maja, ostatnie w miniony wtorek.

Podczas ich trwania włodarz miasta oraz poseł ziemi sanockiej prezentowali osiągnięcia w kadencji 2014-2018 oraz wsłuchiwali się w głosy mieszkańców. Podczas kilkugodzinnych spotkań mówiono o inwestycjach takich jak: budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu, dworca multimodalnego, modernizacji stadionu, zakupu nowych autobusów, budowie obwodnicy i łącznika do niej, budowie zakładu karnego, zagospodarowaniu brzegów Sanu i terenu przy ul. Białogórskiej. Dużo uwagi poświęcono inwestycjom drogowym. Mówiono również o obniżce cen wody, która w ciągu trzech lat spadła z kwoty 14,65 zł do 11,96 zł. W trakcie podsumowań padały również kwoty jakie zostały przeznaczone na inwestycje, a było to blisko 150 mln zł na inwestycje, w tym ponad 50 mln zł na drogi (nie licząc wydatków związanych z budową przez GDDKiA obwodnicy miasta).

Spotkanie było również okazją do prezentacji planów jakie władze miasta maja na kolejne lata i kroków, które zostały podjęte w kierunku ich realizacji. Druga część spotkania to pytania zgromadzonych mieszkańców. Wśród licznych pytań królował temat remontu dróg. Mimo wielu inwestycji w tym zakresie, nadal wiele ulic pozostaje bez nawierzchni asfaltowej lub wymaga jej remontu. Na zadane pytania odpowiadał nie tylko burmistrz Tadeusz Pióro oraz poseł Piotr Uruski ale także zastępcy burmistrza: Edward Olejko i Stanisław Chęć.

Jak podkreślał gospodarz miasta spotkania były bardzo owocne. Burmistrz Tadeusz Pióro zapowiedział, ze ich cykl będzie kontynuowany i zamierza organizować kolejne, zwiększając ich częstotliwość do corocznych spotkań.

 

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Dworzec multimodalny (13.02.2019 r.)
Budowa obwodnica Sanoka:
Konferencja prasowa: Grzegorz Kornecki wiceburmistrzem Sanoka:
Budowa dworca multimodalnego
WOŚP: "Światełko do nieba":