• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Rozpoczął się kolejny etap modernizacji stadionu (ZDJĘCIA)

Dodano: 10-04-2018

Rozpoczął się kolejny etap modernizacji stadionu „Wierchy”. W ramach inwestycji wybudowana będzie nowa bieżnia tartanowa, zostanie zainstalowany telebim, a na czterech masztach o wysokości 25m zamieszczone będzie oświetlenie. Nawierzchnie sportowe zyskają drenaż. Powstanie nowe ogrodzenie a wokół niego pojawią się chodniki. Dotychczasowy parking zostanie przebudowany. Inwestor zadba też o nowy system nagłośnieniowy. Ponadto obiekt zyska skocznię do skoków w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą, rzutu młotem i rzutu dyskiem a także dwie rzutnie do rzutu oszczepem i skoczni do skoku o tyczce. Nowa infrastruktura pozwoli na organizację wysokiej rangi zawodów. Stadion zyska certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

wierchy_dotekstu1

Modernizacja stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego wyniesie blisko 6 mln zł. Na ten cel włodarze miasta otrzymali 1,5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Budowa bieżni i wspomnianej już infrastruktury jest kontynuacją prac modernizacyjnych na legendarnych „Wierchach”. W pierwszym etapie, zrealizowanym w ubiegłym roku, ocieplono trybunę i odnowiono obiekt wewnątrz. Wymieniona została instalacja elektryczna, kotły, stolarka drzwiowa i okienna a także zadaszenie trybuny. Wszystkie pomieszczenia zostały w pełni odnowione i wyposażone. Siłownia wzbogacona o klimatyzację, zyskała nowy sprzęt.

wierchy_dotekstu2

Wyremontowany stadion wraz z Centrum Rehabilitacji i Sportu, „Areną Sanok”, Torem Lodowym „Błonie” będzie tworzył atrakcyjną ofertę sportową. Będzie ona skierowana nie tylko do mieszkańców, uczniów czy lokalnych sportowców. Współpracę zadeklarowało już kilka związków sportowych.

© ℗ Urząd Miasta Sanoka
foto: Artur Mycio, MOSiR Sanok

wierchy_dotekstu3

znajdznas-pasek-1024x65

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Najnowszy:
Finał Radia Biwak
Inwestycyjne:
Ruchome dno w CRiS
11 nowych autobusów dla Sanoka
Modernizacja stadionu "Wierchy"
Inwestycje Drogowe 2017