• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Rozwój miasta dostrzeżono w Rzeszowie i w Warszawie!

Dodano: 13-06-2018

8 czerwca 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, podczas obchodów Dnia Samorządu, jak co roku wręczano nagrody i wyróżnienia najlepszym samorządowcom Województwa Podkarpackiego. W konkursie Podkarpacka Nagroda Samorządowa za dokonania kadencji 2014-2018 uhonorowani zostali: w kategorii powiatu – powiat jarosławski i starosta Tadeusz Chrzan, za najlepszą gminę uznano gminę Tuszów Narodowy i wójta Andrzeja Głaza.

DSC_1581

Kapituła Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, w której skład wchodzi 17 członków; osoby wyróżnione w latach ubiegłych, przedstawiciele Parlamentu, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Wojewódzkiego, Polskiego Radia i Telewizji w Rzeszowie oraz przedstawiciele biznesu, pod przewodnictwem Wicemarszałka Bogdana Romaniuka  uznała, że najlepiej zarządzanym miastem na Podkarpaciu jest Sanok, a zarządzającym burmistrz Tadeusz Pióro.

Podczas uroczystej gali nasz włodarz otrzymał również: „Pióro Prezydenta”  – Nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną w uznaniu pracy i zasług na rzecz lokalnego samorządu.

DSC_1568

W trakcie tegorocznej uroczystości wręczone zostały również przez Honorowe Certyfikaty: „Podkarpacki Samorządowiec bliski Rodzinie – Amicus Familiae. Zdobywcami tego wyróżnienia stali się Bernadetta Frysztak – wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego oraz Elżbieta Wróbel – wójt gminy Niwiska. Dokonano też dekoracji samorządowców  złotymi, srebrnymi i brązowymi Krzyżami Zasługi, a także wręczono Odznaki Honorowe Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych.

Przy okazji samorządowego święta nagrodzona została  także podkarpacka młodzież. W tym roku nagroda trafiła do 25 szczególnie wyróżniających się uczniów.

Jak co roku, podczas uroczystości uhonorowano też najlepsze  samorządowe strony internetowe i fanpage samorządów na Facebooku.

Urząd Miasta Sanoka
foto: UM Sanok oraz Tygodnik „Nowe Podkarpacie”

 znajdznas-pasek-1024x65

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Dworzec multimodalny (13.02.2019 r.)
Budowa obwodnica Sanoka:
Konferencja prasowa: Grzegorz Kornecki wiceburmistrzem Sanoka:
Budowa dworca multimodalnego
WOŚP: "Światełko do nieba":