• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Ruchome dno jedyne na Podkarpaciu. Sanockie baseny będą najnowocześniejsze w województwie.

Dodano: 30-07-2018

W poniedziałek, 30 lipca br. na budowie Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku zostało uruchomione ruchome dno. To jedyny taki mechanizm na Podkarpaciu zastosowany na pływalniach. Kompleks basenów wraz z odnową biologiczną i częścią rehabilitacyjną będzie stanowił najnowocześniejszy tego typu obiekt w tej części kraju.

gl01

W fazie testowej są już wszystkie niecki basenowe. Zostały one napełnione wodą. Badana jest ich szczelność. Dzisiaj uruchomiony został ostatni element – ruchome dno. Dzięki temu mechanizmowi, głębokość wody będzie dostosowana do potrzeb korzystających. Pozwoli to na komfortowe przeprowadzenie zajęć rehabilitacyjnych czy nauki pływania.

Budowa kompleksu basenów jest sztandarową inwestycją miasta. – „Wszystko wskazuje na to że już końcem września sportowcy, goście, turyści a przede wszystkim mieszkańcy Sanoka będą mogli korzystać z basenów. Inwestycja ta jest wyczekiwana od wielu lat. Cieszę się że udało nam się w tak krótkim czasie ją zrealizować i jednocześnie spełnić marzenia mieszkańców. Będzie to najnowocześniejszy obiekt na Podkarpaciu” – mówi burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro.

gl02

Budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu pochłonie blisko 40 mln zł. Władze miasta postarały się o jej zewnętrzne finansowanie. 15,5 mln zł powędruje z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sanockie CRIS zostało bowiem wpisane na listę inwestycji strategicznych dla polskiego sportu. Dodatkowy milion przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. – „W tej kadencji sporo udało się zrealizować dzięki funduszom zewnętrznym. Ich pozyskiwanie to ciężka pracy wielu ludzi – włodarzy miasta, parlamentarzystów, urzędników – to wiele rozmów, projektów, wniosków. Jesteśmy dostrzegani przez władze centralne, wojewódzkie i dzięki temu tak wiele inwestycji udaje się zrealizować przy zewnętrznym wsparciu” – zauważa Poseł na Sejm RP Piotr Uruski.

gl03

W Centrum Rehabilitacji i Sportu znajdzie się ośmiotorowy basen sportowo-rehabilitacyjny wraz z widownią na 150 miejsc, zewnętrzny basen sportowy i rehabilitacyjny, baseny rekreacyjne, gabinety odnowy biologicznej (w tym kriokomory), pomieszczenia do rehabilitacji i masażu, zewnętrzna siłownia a także boiska do piłki plażowej. Baseny kryte według zapowiedzi będą czynne już końcem września tego roku. Zakończenie budowy basenów odkrytych zaplanowano na początek 2019 r.

Urząd Miasta Sanoka
video: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku

znajdznas-pasek-1024x65

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Dworzec multimodalny (13.02.2019 r.)
Budowa obwodnica Sanoka:
Konferencja prasowa: Grzegorz Kornecki wiceburmistrzem Sanoka:
Budowa dworca multimodalnego
WOŚP: "Światełko do nieba":