• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Sanoczanie mogą się szczepić! Punkt Szczepień Powszechnych w hali Arena

Dodano: 16-04-2021

Sanocka Arena prawdopodobnie już 19 kwietnia przekształci się w Punkt Szczepień Powszechnych. Arena została włączona w sieć koordynowaną przez wojewodę. Punkt jest organizowany przez samorząd we współpracy z Centrum Medycznym Medyk.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Państwowego Inspektora Sanitarnego w każdym mieście powiatowym powinny być co najmniej 2 duże punkty szczepień funkcjonujące jako Punkty Szczepień Powszechnych. Pozostałe jednostki będą funkcjonowały w dotychczasowym trybie. Uruchomienie dodatkowych punktów jest związane ze zwiększonymi dostawami szczepionek zapowiedzianymi przez rząd.

Szczepienia będą odbywać się zgodnie z harmonogramem. 12 kwietnia ruszyły zapisy dla osób poniżej 60 roku życia. Każdego dnia aż do 24 kwietnia kolejne roczniki będą mogły zarejestrować się na szczepienie. W zależności od sytuacji rząd zapowiada w następnych krokach uwolnienie terminów dla wszystkich chętnych.

W miejscu organizacji szczepień wyznaczone zostały punkt rejestracji i osoba koordynująca wykonywanie szczepień. W punkcie szczepień zachowane są wszelkie zasady reżimu sanitarnego. Osoby zgłaszające się do punktu są proszone o przychodzenie na wskazaną godzinę. Procedurę przyspieszy posiadanie przy sobie wypełnionego kwestionariusza wywiadu przesiewowego, ankiety zdrowotnej i klauzuli RODO – druki są do pobrania na stronie internetowej ministerstwa zdrowia, oraz na stronie CM „Medyk”, będą też do wypełnienia na miejscu.

Chcemy uczynić wszystko, żeby jak najszybciej powrócić do normalności, byśmy mogli poczuć się bezpiecznie. Chciałem podziękować mieszkańcom Sanoka za poczucie odpowiedzialności za siebie i swoich bliskich. Otrzymywaliśmy wiele telefonów od sanoczan i mieszkańców powiatu sanockiego zainteresowanych szczepieniami, dlatego też uważam, że punkt szczepień w sanockiej Arenie jest bardzo potrzebny i przyspieszy ten proces – podsumowuje Prezes Centrum Medycznego MEDYK lek. med. Stanisław Mazur.

Jak zapowiedzieli przedstawiciele Centrum Medycznego Medyk, w przypadku dużego zainteresowania, dzienna liczba szczepionych osób może wynieść nawet 2000. Szczepienia są również okazją do promowania profilaktyki prozdrowotnej. Każda osoba, która zgłosi się na szczepienie, otrzyma materiały edukacyjne, zaproszenia na bezpłatne badania przesiewowe oraz drobne upominki.

Zapisać się na szczepienie można poprzez:

– infolinię Centrum Medycznego Medyk: 517 194 743 i 17 861 30 78

– całodobową infolinię: 989

– formularz dostępny na stronie: pacjent.gov.pl

– osobistą wizytę w Arenie.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Narodowy Spis Powszechny

Mieszkańcu, dowiedz się, na co idą Twoje pieniądze

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 27.04.2021r.
Konferencja prasowa 10.11.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Jarmark Ikon 2020r."
Modernizacja stadionu "Wierchy":