• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Sanok na podium sportowego współzawodnictwa

Dodano: 01-10-2019

Dn. 30 września br. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury miało miejsce podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Gmin w realizacji programu Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2018/2019.

W imieniu burmistrza Miasta Sanoka grawerton za I miejsce w realizacji programu z rąk Piotra Pilcha Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego, Małgorzaty Rauch – Podkarpackiego Kurator Oświaty, Barbary Pelczar-Białek – dyrektor Departamentu Edukacji Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Barbary Dudek – kierownik Oddziału Sportu DENiS UM WP i  Jerzego Janusza – wiceprezesa Podkarpackiego Związku Sportowego odebrał zastępca Burmistrza Miasta Sanoka Grzegorz Kornecki.

Współzawodnictwo sportowe obejmowało Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiadę. W ramach rywalizacji odbyły się również: konkurs plastyczny pt. Sport w wyobraźni i konkurs fotograficzny pt. Sport w obiektywie. Spośród 605 szkół podstawowych realizujących program wojewódzkich Igrzysk Dzieci, I miejsce zajęła SP Nr 1 w Sanoku. W ramach rozegranych zawodów pn. Igrzyska Młodzieży Szkolnej II miejsce przyznano SP Nr 1 w Sanoku. W rywalizacji uczestniczyły 634 szkoły. Wśród laureatów znaleźli się: Katarzyna Cecuła – uczennica II LO w Sanoku za zajęcie I miejsca w kategorii młodzież i Grzegorz Bednarz za zajęcie II miejsca w konkursie fotograficznym pt. Sport w Obiektywie w kategorii dorośli.  II LO w Sanoku zajęło 5. miejsce w kategorii” Licealiada”.

Miasto Sanok spośród 153 gmin województwa podkarpackiego otrzymało I miejsce za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nagrody dla szkół ufundował Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Kuratorium Oświaty. Nie pierwszy raz staje na podium wśród gmin podkarpackich w zakresie osiągnięć sportowych. Jest to przede wszystkim zasługa trenerów i nauczycieli, którzy swoim zaangażowaniem motywują dzieci i młodzież do wysiłku i osiągania sukcesów. Samorząd terytorialny w dalszym ciągu będzie dążył do rozwoju różnych dyscyplin sportowych na terenie gminy, poprzez inwestycje w infrastrukturę oraz rozwój i szkolenia kadry.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 28.05.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Sprawozdanie z działalności Burmistrza między Sesjami (27.02.2020)
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 21.01.2020r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":