• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

SOBOTA: Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu!

Dodano: 10-05-2018

Już 12 maja br. w Sanoku odbędą się IX Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu. Zawodnicy z całej Polski przyjadą ze swoimi psami aby wziąć udział w największej tego typu imprezie w Polsce. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą trzy malownicze trasy.

Dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech tras (15 km, 25 km oraz 40 km) w oparciu o mapę. Warto jedna zaznaczyć, że nie są wymagane szczególne umiejętności w posługiwaniu się nią, a organizatorzy przed startem objaśniają trasę i punkty kontrolne do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej.

W dogtrekkingu może wystartować każdy z niemal każdym psem (ograniczenia dotyczą wieku psa oraz młodzieży startującej bez opiekuna). Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 40 km trasę w około 4 godziny jak i rodziny, które najczęściej traktują udział czysto rekreacyjnie, skupiając się na radości płynącej wspólnego spędzania czasu na łonie natury z psem.

Dodatkowo w tracie imprezy odbywają się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu.

W ramach Mistrzostw Polski zostaną rozegrane także Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu Lekarzy oraz Techników Weterynarii.

Program zawodów w Sanoku:
8:00 – zgłoszenia
10:00 – start główny
16:00 – zajęcia z lekarzem weterynarii
17:00 – ceremonia dekoracji wszystkich uczestników.

Bazą imprezy będzie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Sponsorem Głównym imprezy jest firma Bayer producent preparatów przeciwkleszczowych Advantix.

Partnerem Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest miasto Sanok.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.dogtrekking.com.pl

źródło: materiały organizatora

32169439_10216600366029517_7372792679094026240_n

znajdznas-pasek-1024x65

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Najnowszy:
O inwestycjach z burmistrzem
Inwestycyjne:
Ruchome dno w CRiS
11 nowych autobusów dla Sanoka
Modernizacja stadionu "Wierchy"
Inwestycje Drogowe 2017