• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Społeczna akcja „Czysty Las”

Dodano: 04-11-2021

Koniec sezonu turystycznego i sprzyjająca spacerom pogoda przyczyniły się udanej akcji, której celem było uprzątnięcie lasu na sanockiej Białej Górze oraz nasadzenie drzew w ramach akcji społecznej „Czysty Las”

Społeczna akcja „Czysty Las” przeprowadzana jest przez Stowarzyszenie Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy. Inicjatywa realizowana jest przy wsparciu Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030” w ramach projektu „Podkarpacki Korpus Solidarności” Fundacji Bieszczadzkiej i Stowarzyszenia Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy oraz Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla ziemi niżańskiej”. Instytucją zarządzającą ww. programem jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, którego ustawowym celem jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Przewodnim założeniem akcji jest promocja wolontariatu poprzez działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego, co w zamiarze ww. działań wpłynie na zmiany postaw i realne działania w środowisku lokalnym. Ta społeczna akcja realizowana będzie cyklicznie na zakończenie sezonu turystycznego w latach 2021 -2023, nie tylko przypomni o sprzątaniu po sobie śmieci, będzie okazją do posadzenia drzew.

29 października przy królewskiej Studzience w Sanoku przy czerwonym sanocko-przemyskim szlaku spotkały się osoby zaangażowane w społeczną akcję „Czysty Las”. W spotkaniu uczestniczyli Edyta Salnikow – dyrektor Bieszczadzkiego Uniwersytetu Ludowego oraz Piotr Kutiak (koordynujący akcją, pracownik Urzędu Miasta w Sanoku). Imprezę wsparły osoby związanie zawodowo z zarządem sanockimi lasami, m.in. przedstawiciele Nadleśnictwa Brzozów – Marek Wilk – leśniczy Leśnictwa Liszna i Marcin Kędra – podleśniczy Leśnictwa Liszna, przedstawiciele Zespołu Parków Krajobrazowych: Magdalena Capecka – główny specjalista ds. ochrony środowiska, krajobrazu, wartości historycznych i kulturowych, Jolanta Skubisz – referent ds. ochrony środowiska, krajobrazu, wartości historycznych i kulturowych oraz Lesław Lach – strażnik. W akcji udział wzięło osiemnaścioro uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku wraz z opiekunem Joanną Matuszek. Honorowy Patronat nad inicjatywą objął Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski.

Wolontariusze oraz partnerujący imprezie leśnicy, przedstawiciele Bieszczadzkiego Uniwersytetu Ludowego zebrali około 3 m3 odpadów oraz nasadzili 30 szt. jodeł. Podczas ogniska organizowano konkursy przygotowane przez Annę Sabat – specjalistę ds. edukacji leśnej i administracji Nadleśnictwa Brzozów. Młodzież została obdarowana materiałami i gadżetami przygotowanymi przez Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy, Zespół Parków Krajobrazowych i Nadleśnictwo Brzozów.

tekst i fot. koordynator akcji „Czysty Las” Piotr Kutiak

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

SanOK
BIP SANOK

Katalog inwestycyjny

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Narodowy Spis Powszechny

Mieszkańcu, dowiedz się, na co idą Twoje pieniądze

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 25.11.2021r.
Konferencja prasowa 10.11.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Jarmark Ikon 2020r."
Modernizacja stadionu "Wierchy":