• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Spotkanie sanockiej młodzieży z niemieckimi rówieśnikami w Reinheim

Dodano: 16-07-2019

Na przełomie czerwca i lipca, Reinheim – partnerskie miasto Sanoka gościło młodzież z Sanoka. Przez osiem dni sanoczanie integrowali się z rówieśnikami, zwiedzali okoliczne miasta, w tym również Frankfurt, oraz poznawali lokalną kulturę.

Poza młodzieżą z Sanoka i Reinheim w obozie uczestniczyli również uczniowie
z innego niemieckiego miasta – Fürstenwalde. Pobyt był zorganizowany przez Juttę Kirsch z Urzędu Miasta w Reinheim przy finansowym wsparciu ze strony Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Pomysł wyjazdów zrodził się kilka lat temu i miał pomóc w „szlifowaniu” języków sąsiadujących ze sobą państw. Podczas wyjazdu sanocka młodzież odwiedziła między innymi rezerwat przyrody Felsenmeer.
W mieście Goethego zwiedzano Kościół Świętego Pawła, Katedrę Cesarską, nowoczesne centrum bankowe oraz most Eisener Steg. W programie znalazła się również piesza wycieczka do ekologicznego gospodarstwa rolnego rodziny Meisinger, oddalonego o 6 km od bazy. Na miejscu czekała dziennikarka lokalnej gazety „Darmstädter Echo”, rozmawiano m.in. o zagadnieniach z dziedziny ochrony środowiska. Uczestnicy wyjazdu mieli również okazję zwiedzić Darmstadt, gdzie ma swoją siedzibę  Niemiecki Instytut Kultury Polskiej.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody Gminy Miasta Sanoka.

SanOK
BIP SANOK

Jarmark Adwentowy

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Podsumowanie roku Burmistrza Miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego (19.11.2019)
Sprawozdanie z działalności Burmistrza między Sesjami (26.11.2019)
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 11 marca 2019r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":