• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Strajk Nauczycieli

Dodano: 08-04-2019

8 kwietnia 2019 r. nauczyciele sanockich szkół podstawowych i przedszkoli przystąpili do wcześniej zapowiadanego strajku. W ogólnopolskiej akcji protestacyjnej bierze udział 10 miejskich placówek oświatowych: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 1, Samorządowe Przedszkole Publiczne 3 i Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4. We wszystkich szkołach i przedszkolach podlegających Gminie Miasta Sanoka uczniowie mają zapewnioną fachową opiekę oraz zajęcia wychowawcze, które nie zostały odwołane.

O godzinie 8.00 na 568 nauczycieli ogółem, do akcji protestacyjnej przystąpiło 54 pedagogów przedszkolnych oraz 254 nauczycieli szkół podstawowych. Z kolei do strajku nie przystąpiło 4 nauczycieli przedszkoli, 34 nauczycieli szkół podstawowych oraz dyrektorzy szkół w liczbie 23 osób.

Dzisiaj o godzinie 14.30 w Urzędzie Miasta Sanoka odbędzie się narada zastępcy Burmistrza Grzegorza Korneckiego z dyrektorami sanockich podstawówek i przedszkoli. Tematem spotkania będzie m. in. kwestia przeprowadzenia zbliżających się egzaminów. Jak zapewnia wiceburmistrz Grzegorz Kornecki, te z pewnością odbędą się zgodnie z harmonogramem. Największym wyzwaniem będzie przeprowadzenie egzaminu z języka obcego, ze względu na wymaganą większą liczbę komisji egzaminacyjnych.

Z tego miejsca dziękujemy dyrektorom szkół i przedszkoli, którzy stanęli na wysokości zadania w tym trudnym okresie, a także pracownikom administracji i obsługi, którzy w zdecydowanej większości nie przystąpili do strajku wykonując swoją codzienną pracę. Podziękowania kierujemy także w stronę rodziców za okazaną wyrozumiałość i zapewnienie opieki swym dzieciom.

Lekcje i zajęcia dydaktyczne w normalnym porządku odbywają się w Szkole Podstawowej nr 7 oraz Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 2.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie z działalności burmistrza między Sesjami (28.03.19)
"Lodowa Baśń" w Arenie Sanok
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 11 marca 2019r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":