• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Święto sanockich turystów

Dodano: 07-10-2019

90-lecie powstania zorganizowanego ruchu turystycznego na ziemi sanockiej obchodziło PTTK Oddziału „Ziemia Sanocka” 5 października br. Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji byłych i obecnych członków. Główne obchody odbyły się w klubie Górnika.

Wśród zaproszonych gości znalazła się Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, przedstawiciel Marszałka Województwa Podkarpackiego — Janusz Górnicki, zastępca burmistrza Miasta Sanoka Grzegorz Kornecki, przedstawiciel Starosty Powiatu Sanockiego – Piotr Mazur, przedstawiciele zarządów oddziałów PTTK województwa podkarpackiego.
Wicewojewoda Podkarpacki Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczyła Mieczysława Krauzego, Huberta Ossadnika i Stanisława Sieradzkiego.
Medal „Grzegorza Z Sanoka” otrzymała Maria Więcławska. Nagrodą „Zasłużony dla Miasta Sanoka” zostali wyróżnieni: Teresa Stareńczak i Wiesław Sternik. Burmistrz Miasta Sanoka przyznał wyróżnienia Alicji Domowicz i Krzysztofowi Prajznerowi za promocję walorów turystycznych i historii Sanoka oraz za zaangażowanie w rozwój turystyki w regionie. Złota honorowa odznaka PTTK została przyznana Janinie Sternik. Srebrną honorową odznakę PTTK przyznano Zofii Lisik, ks. Piotrowi Bartnikowi, Januszowi Kusiakowi i Jerzemu Tomaszkiewiczowi. Brązową honorową odznakę PTTK otrzymali: Małgorzata Norska (zaległe), Sabina Pelc-Szuryn, Monika Kowalczyk, Mirosław Sworst, Artur Kowalczyk, Grażyna Chytła, Ewelina Giba i Grzegorz Surówka. Odznaczenia „Zasłużony w pracy PTTK wśród Młodzieży” – w stopniu złotym otrzymali Jan Adamczyk i Wojciech Węgrzyn, w stopniu brązowym: Monika Kowalczyk, Mariola Tys, Janusz Tys i Andrzej Organ. Po zakończeniu wręczania odznaczeń medali i dyplomów, głos zabrali zaproszeni goście. Wkład Zarządu i Członków PTTK Oddziału „Ziemia Sanocka” w rozwój turystyki i promocję Sanoka jest nieoceniony. Towarzystwo pielęgnuje tradycję i historię regionu, dokładając złotą cegiełkę do fundamentu, na którym wspiera się i rozwija społeczna i kulturowa tkanka miasta – podkreślał w swoim przemówieniu zastępca Burmistrza Miasta Sanoka Grzegorz Kornecki. Referatem prezesa Oddziału PTTK w Sanoku Stanisława Sieradzkiego, rozpoczął się kolejny akcent obchodów. Prelegent zaprezentował historię powstania i rozwój zorganizowanego ruchu turystycznego na ziemi sanockiej. W drugiej prezentacji Jerzy Kapłon przedstawił rozmach i potencjał, z jakim rozwijała się turystyka w Karpatach Wschodnich do czasu wybuchu II wojny światowej.
Obecnie Koło PTTK Sanok liczy ponad 300 członków. Jego szeroka działalność realizuje się w zakresie szkoleń – wykładów, spotkań, prezentacji, a także wydawnictw. Klub organizuje różnorodne wycieczki skierowane do różnych grup społecznych. W ofercie dla mieszkańców Podkarpacia oraz gości przyjeżdżających z najdalszych zakątków kraju i zagranicy znajdują się wycieczki po naszym bardzo atrakcyjnym regionie, a także wyjazdy poza granice województwa i kraju. Członkowie PTTK biorą udział w uroczystościach państwowych, patriotycznych i okolicznościowych. Bogata oferta wycieczek spotyka się z coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców i gości. Możemy tylko życzyć Przewodnikom wspaniałych przeżyć podczas wędrówek po najpiękniejszych zakątkach ukochanej przez nich ziemi sanockiej.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

 

 

 

 

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Konferencja prasowa 05.02.2020r.
Sprawozdanie z działalności Burmistrza między Sesjami (30.01.2020)
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 21.01.2020r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":