• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Tak będzie wyglądał finał WOŚP w Sanoku

Dodano: 09-01-2020

Do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało już tylko kilka dni. Przygotowania idą pełną parą. Bieszczadzki Sztab WOŚP oprócz wielkiego finału, który odbędzie się 12 stycznia na sanockim rynku, przygotował dodatkowe imprezy. Tradycyjnie nie zabraknie Maratonu Zumby i pokazu Spartan, koncertów i licytacji oraz biegu „Policz się z cukrzycą”.

– Działamy na pełnych obrotach, aby przygotować finał, który będzie atrakcyjny dla wszystkich. Jak co roku możemy liczyć na wsparcie wielu ludzi i instytucji – samorządowców, polityków, sportowców, muzyków, studentów, uczniów, dziennikarzy i wielu, wielu innych. Praktycznie każdy chce dołożyć swoją cegiełkę do finału WOŚP w Sanoku i zbiórki funduszy na zakup sprzętu dla dzieci. Właściwie nie ma dnia, abym nie odebrała telefonu od kogoś, kto chce włączyć się w tą szczytną inicjatywę. To cudownie, że ludzie potrafią otworzyć serca i wspierać innych. Bardzo nas to napędza i motywuje do pracy. Impreza finałowa, którą co roku przygotowujemy jest swoistym podziękowaniem dla wszystkich, którzy wspierają Orkiestrę. A przede wszystkim dla naszych cudownych wolontariuszy i darczyńców – mówi Martyna Sokołowska, szefowa Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Licytuj i wspieraj

Podobnie jak w ubiegłym roku część przedmiotów od darczyńców licytowana będzie na Allegro. – W ubiegłym roku ta formuła bardzo nam się sprawdziła. Grafikę Zdzisława Beksińskiego udało się sprzedać za ponad osiem tysięcy złotych! To jak do tej pory rekordowa kwota w historii licytacji WOŚP w Sanoku. Łącznie podczas poprzedniego finału z aukcji allegro zebraliśmy około 30 tysięcy złotych. W tym roku w Internecie będzie można licytować m.in. gadżety związane z serialem „Wataha”, koszulki od fundacji WOŚP, pozłacaną ikonę przygotowywaną specjalnie dla nas przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, grafikę Zdzisława Beksińskiego, obrazy i rękodzieło podarowane przez lokalnych artystów i wiele innych rzeczy. Aukcje trwają, właściwie codziennie dochodzą nowe, śledźcie naszą stronę WOŚP w Sanoku na Facebooku. Znajdziecie tam wszystkie bieżące informacje na temat aukcji oraz przygotowań do finału – zachęca Martyna Sokołowska.

Jak wygląda wolontariusz 28. Finału WOŚP?

12 stycznia podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Sanoka i okolic kwestować będzie ponad setka wolontariuszy Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. Podpowiadamy, po czym poznać wolontariusza.

Identyfikator

Wygląd identyfikatora to unikatowa, piękna i kolorowa szata graficzna. Na górze frontu dokumentu znajduje się oficjalna grafika 28. Finału, data i tekst towarzyszący tegorocznemu finałowi „Wiatr w żagle”. Poniżej są najważniejsze informacje: imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.

Puszka

Tekturowe skarbonki są dziś nieodłączną częścią Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Charakterystyczne skarbonki o podstawie sześciokąta są piękne i kolorowe, ale najważniejsze są na niej charakterystyczne banderole z logotypem 28. Finału. Chcąc przysłużyć się zarówno społeczności Orkiestry, jak i środowisku naturalnemu, produkowane są one z surowców odnawialnych wykorzystując tekturę na bazie papieru makulaturowego.

Serduszka i uśmiech!

Kultowe serduszka rozdawane są darczyńcom, którzy chętnie wspierają akcje. Pozytywna energia i uśmiech to podstawa orkiestrowego kwestowania. Ta inicjatywa łączy wszystkich, którzy chcą działać w dobrym celu. Wolontariusze najczęściej w parach lub grupach przechodzą przez najpopularniejsze miejsca w mieście, aby spotkać darczyńców rozdając czerwone, orkiestrowe serca. Są one symbolem szczodrości, chęci pomocy innym i miłości.

Biegaj i pomagaj

W tym roku już po raz trzeci podczas finału WOŚP w Sanoku odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”, podczas którego będą zbierane fundusze na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych chorych na cukrzycę.

Organizatorem biegu jest Łukasz Łagożny, himalaista z Sanoka. Bieg odbędzie w dzień wielkiego finału, czyli 12 stycznia. Rozpocznie się o godzinie 13.30 i potrwa około pół godziny. Start i meta zlokalizowane będą na sanockim rynku. Trasa została tak zaplanowana, że poradzi sobie z nią nie tylko wytrawny biegacz, ale także amator. – Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, także całe rodziny z małymi dziećmi. Tempo będzie spacerowe, więc każdy uczestnik poradzi sobie z pokonaniem trasy – zapewnia Łukasz Łagożny.

Opłata startowa wynosi 20 zł, a cały dochód zasili konto Fundacji WOŚP i zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Na mecie każdy zawodnik otrzyma ceramiczny medal ufundowany przez posła z Sanoka, Piotra Uruskiego.

Dodatkowo w ramach akcji na sanockim rynku każdy chętny będzie mógł bezpłatnie zmierzyć sobie poziom cukru we krwi.

Gorący Finał

W Sanoku finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia na sanockim rynku. Wszystko rozpocznie się już o godzinie 12 pokazem strażaków i widowiskowej akcji ratowniczej. Później scenę przejmą animatorki, które zadbają o atrakcje dla najmłodszych. O godzinie 13.30 wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”, który poprowadzi Łukasz Łagożny, himalaista z Sanoka, pierwszy mieszkaniec Podkarpacia, który zdobył Koronę Ziemi. Około 14:30 rozpocznie się wspólne kolędowanie z zespołami Cassiopeia i Arabeska.

O godzinie 16 ruszą koncerty i licytacje. Zagramy w rytmach reggae, blues i rock.

O godzinie  20 tradycyjnie odbędzie się „Światełko pokoju” tym razem w nowej formule i z WOŚP-owym przesłaniem „Hejt mi nie gra”, podczas którego uczczona zostanie pamięć Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska zamordowanego w ubiegłym roku podczas finału WOŚP. – Chcemy w ten symboliczny sposób pokazać, że sprzeciwiamy się wszelkim formom hejtu, przemocy, dyskryminacji i poniżania innych ludzi. Jesteśmy różni, ale równi. Nie we wszystkim musimy się zgadzać, ale wypadałoby się szanować – wyjaśnia Martyna Sokołowska.

W tym roku Fundacja WOŚP będzie zbierać fundusze na zakup sprzętu niezbędnego do zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

DODATKOWE IMPREZY:

10 STYCZNIA

WOŚP-owy maraton fitness spinningu i Cross treningu w Energy Fitness Club

11 STYCZNIA

WOŚP-OWY MARATON ZUMBY i pokaz SPARTAN w PWSZ, start godzina 16 (pokaz Spartan około godziny 17:30)

WOŚP-OWY KONCERT w Klubie PaniK, start godz. 19

BAL KRÓLOWEJ TALENTÓW w klubie Górnika (organizator MDK), godz. 16-19

WOŚP-owe warsztaty na ściance wspinaczkowej, godz. 14-18.

12 STYCZNIA

Turniej unihokeja w PWSZ SANOK, start godzina 9

FINAŁ 12 stycznia:

Plac Harcerski 11-13 – WOŚP-owe Morsowanie i przejażdżki quadami

Rynek, Regionalna Izba Gospodarcza – pokaz broni historycznej współczesnej, czarnoprochowej broni białej (bagnety szable) – godz. 12-18.

RYNEK:

Koncerty:

Boleo & Follow The Riddim (Rzeszów)

Heart Attack (Wrocław)

Biegun Zachodni (Rzeszów)

The Walkers (Wrocław)

Ciryam (Krosno)

Raya Bell (Sanok)

KSU

Info: Bieszczadzki Sztab WOŚP

 

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 23.07.2020r.
Podpisanie Listu Intencyjnego 18.06.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Modernizacja stadionu "Wierchy":