• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Teren budowy przekazany. Czas na „Wierchy”

Dodano: 22-02-2018

22 lutego br. miało miejsce przekazanie stadionu „Wierchy” przez inwestora, którym jest Gmina Miasta Sanoka wykonawcy – firmie Interhall sp. z o. o. W oficjalnym przekazaniu terenu pod inwestycję udział wzięli ze strony miasta: burmistrz Tadeusz Pióro, dyrektor MOSiRu Tomasz Matuszewski oraz pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Sanoka. Ponadto obecni byli: Wiceprezes Intehall Sp. z o.o. Radosław Osiak oraz pełniący nadzór inwestorski Adam Wór i Bolesław Pałac.

Przekazanie terenu związane jest z rozpoczynającym się kolejnym etapem modernizacji sanockiego stadionu. W ramach inwestycji wybudowana będzie nowa bieżnia tartanowa, zostanie zainstalowany telebim o wymiarach 5,4×3,5m, na czterech masztach o wysokości 25m zamieszczone będzie oświetlenie. Nawierzchnie sportowe zyskają drenaż. Powstanie nowe ogrodzenie a wokół niego pojawią się chodniki. Dotychczasowy parking zostanie przebudowany. Inwestor zadba też o nowy system nagłośnieniowy. Ponadto obiekt zyska skocznię do skoków w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą, rzutu młotem i rzutu dyskiem a także dwie rzutnie do rzutu oszczepem i skoczni do skoku o tyczce. Nowa infrastruktura pozwoli na organizację wysokiej rangi zawodów. Stadion zyska certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

tesktowe_wierchy1

Modernizacja stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego wyniesie blisko 6 mln zł. Na ten cel włodarze miasta otrzymali 1,5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Budowa bieżni i wspomnianej już infrastruktury jest kontynuacją prac modernizacyjnych na legendarnych „Wierchach”. W pierwszym etapie, zrealizowanym w ubiegłym roku, ocieplono trybunę i odnowiono obiekt wewnątrz. Wymieniona została instalacja elektryczna, kotły, stolarka drzwiowa i okienna a także zadaszenie trybuny. Wszystkie pomieszczenia zostały w pełni odnowione i wyposażone. Siłownia wzbogacona o klimatyzację, zyskała nowy sprzęt.

tekstowe_wierchy2

Wyremontowany stadion wraz z Centrum Rehabilitacji i Sportu, „Areną Sanok”, Torem Lodowym „Błonie” będzie tworzył atrakcyjną ofertę sportową. Będzie ona skierowana nie tylko do mieszkańców, uczniów czy lokalnych sportowców. Współpracę zadeklarowało już kilka związków sportowych.

© ℗ Urząd Miasta Sanoka

znajdznas-pasek

SanOK
BIP SANOK

Filmy:

Najnowszy:
Finał Radia Biwak
Inwestycyjne:
Ruchome dno w CRiS
11 nowych autobusów dla Sanoka
Modernizacja stadionu "Wierchy"
Inwestycje Drogowe 2017