• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Teren budowy przekazany. Nowy dworzec jeszcze w tym roku

Dodano: 09-01-2018

9 stycznia 2018 r. Gmina Miasta Sanoka przekazała firmie BIPV System sp. z o. o. teren przy ulicy Lipińskiego pod budowę nowego dworca multimodalnego.  Z ramienia Urzędu Miasta Sanoka w przekazaniu uczestniczył zastępca burmistrza Edward Olejko wraz z pracownikami wydziału inwestycji, przedstawiciele wykonawcy na czele z prezesem Przemysławem Bilewskim oraz kierownikiem budowy Sławomirem Kopciem.

Nowy dworzec ma powstać do końca października tego roku na działce o powierzchni 0,74 ha. Będzie on zlokalizowany w miejscu dotychczasowego, przy ul. Lipińskiego w Sanoku. Jego powierzchnia wyniesie 1274 m2. Obiekt będzie miał dwie kondygnacje. Znajdą się na nich: poczekalnie, kasy, bar z zapleczem socjalnym, boksy sklepowe, punkt informacji turystycznej, pomieszczenia techniczne dla ochrony i kierowców. Przy dworcu przewidziano parking. Funkcjonować będą windy z czego dwie przy kładce nad torami, która również zostanie całkowicie przebudowana.

Budowa-dworca-w-Sanoku-początek17

Inwestycja powstaje w ramach projektu. „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejski Obszarze Funkcjonalnym Sanok – Lesko” Całość projektu opiewa na 30 mln zł, z czego ponad 19 mln złotych to dofinansowanie z Urzedu Marszałkowskiego. Zakłada on nie tylko budowę nowego dworca, ale także zakup 11 niskoemisyjnych autobusów, które na mocy umowy podpisanej 22 listopada dostarczy do końca października tego roku, sanocki Autosan.

Dworzec przy ul. Lipińskiego pozwoli na skupienie całego transportu autobusowego i ruchu pasażerskiego w jednym miejscu. Będzie on dobrze skomunikowany. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z własnych środków przeprowadzi generalny remont ulic: Lwowskiej, Kolejowej i właśnie Lipińskiego. Wszystkie prace drogowe zostaną wykonane do końca września bieżącego roku.

Budowa-dworca-w-Sanoku-początek50

Obecnie przewoźnicy korzystają z różnych miejsc i przystanków. Inwestycja ta rozwiąże problem podróżnych przyjmując przewoźników w jednym miejscu. A tych nie brakuje. Każdego dnia firmy transportowe na terenie powiatu sanockiego wykonują usługi dowożąc ludzi do zakładów pracy, szkół. Tu również skupia się transport na trasach Sanok – Rzeszów, Sanok – Krosno oraz z Sanoka do miejscowości bieszczadzkich. Korzysta z niego także wielu turystów. Mamy nadzieję, że wraz z oddaniem inwestycji do użytku problem podróżnych zostanie rozwiązany.

Urząd Miasta Sanoka
foto: Tygodnik Sanocki

znajdznas-pasek

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie z działalności burmistrza między Sesjami (28.03.19)
"Lodowa Baśń" w Arenie Sanok
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 11 marca 2019r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":