• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Trzeci dzień protestu nauczycieli

Dodano: 10-04-2019

W sanockich szkołach podstawowych i przedszkolach trwa trzeci dzień akcji protestacyjnej nauczycieli. O godzinie 10.00 przystąpiło do strajku 321 nauczycieli. 52 osoby oraz 24 dyrektorów nie przystąpiło do akcji protestacyjnej.

Z opieki w przedszkolach korzysta 186 wychowanków, zaś w szkoła podstawowych 102 uczniów.

W 4 szkołach o godzinie 9.00, zgodnie z harmonogramem rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Do egzaminu przystąpiło 381 uczniów. Z egzaminu zostało zwolnionych 2 laureatów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. 2 uczniów  zostało zwolnionych przez dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej ze względu na stan zdrowia.

Dzisiaj Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski odwiedził 4 szkoły w których odbywa się egzamin gimnazjalny i nadal trwa akcja protestacyjna. Przeprowadził rozmowy z dyrekcją szkoły, której podziękował za prawidłowe zorganizowanie egzaminów i za prawidłową organizację pracy szkoły w czasie trwania strajku. Gospodarz miasta spotkał się również ze strajkującymi nauczycielami prowadzać rozmowy nt. przebiegu akcji protestacyjnej.

Od 10 kwietnia br. z inicjatywy burmistrza, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował zajęcia na basenie dla uczniów szkół w których odbywa się strajk. Uczniowie pod opieką nauczycieli mogą skorzystać z darmowej oferty zajęć na basenie, które będą prowadzone pod opieką kadry instruktorskiej Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Ponadto zajęcia prowadzone są również w Biurze Wystaw Artystycznych.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie z działalności burmistrza między Sesjami (28.03.19)
"Lodowa Baśń" w Arenie Sanok
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 11 marca 2019r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":