• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

W drugiej połowie kwietnia rusza punkt szczepień w Arenie Sanok

Dodano: 07-04-2021

Miasto Sanok uruchamia wspólnie z Centrum Medycznym „Medyk” Punkt Szczepień Masowych, który będzie zlokalizowany w sanockiej Arenie. Dziś, tj. 7 kwietnia br. podpisano w tej sprawie umowę.  Prace organizacyjne punktu szczepień  powinny zakończyć się do połowy kwietnia.

Szukaliśmy rozwiązania, które będzie korzystne dla mieszkańców Sanoka, bezpieczne, a jednocześnie pozwoli na zaszczepienie jak najwięcej osób. Postanowiliśmy o zlokalizowaniu populacyjnego punktu szczepień w Arenie – tzw. boksy do szczepień będą znajdowały się na dużej przestrzeni hali, mieszkańcy mają dogodny dojazd i swobodny dostęp miejsc parkingowych komentuje burmistrz Tomasz Matuszewski.

Planujemy uruchomić na początku 10 boksów do szczepień.  Zakładamy, że będziemy szczepić ok. 2 tys. osób dziennie. Gdy zostaną uwolnione szczepienia, czyli wszyscy, bez względu na wiek będą mogli się rejestrować, planujemy zwiększyć liczbę boksów do 16. Na miejscu zainteresowane osoby będą mogły wykonać odpłatnie test antygenowy za kwotę 50 zł. Wynik testu będzie dostępny po 10-15 minutach – przekazuje Tomasz Brud – dyrektor ds. rozwoju z Centrum medycznego „Medyk”.

W ramach wspólnie tworzonego punktu Miasto udostępni Arenę Sanok wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz miejsca  parkingowe. Z kolei „Medyk” zapewni sprzęt medyczny, boksy i kadrę medyczną. Punkt szczepień będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W pomoc przy przygotowaniach punktów szczepień, a także podczas ich trwania zaangażowane są służby, m.in. Straż Miejska oraz strażacy.

Starostwo Powiatowe w Sanoku uruchomi masowy punkt szczepień w Centrum Sportowo-Dydaktycznym Uczelni Państwowej im. Jana Grodka.

Dzięki zapowiedzianym przez rząd zwiększonym dostawom szczepionek, również w naszym regionie szczepienie populacyjne ma szansę przyspieszyć. Przypominamy, że obecnie trwają zapisy osób powyżej 60 roku życia,  a od 12 kwietnia ruszą zapisy dla kolejnych roczników.  Szczepienia w Arenie będą przeprowadzane zgodnie z rządowym harmonogramem i dostawami szczepionki.
Zapisać się na szczepienie można poprzez:
– Całodobową infolinię pod numerem: 989 – do zapisu wystarczy numer PESEL
– Formularz dostępny na stronie: pacjent.gov.pl
– Wysłanie wiadomości SMS o treści SZCZEPIMYSIE na numer: 880 333 333
– Kontakt z wybranym punktem szczepień
Szczegółowe informacje na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

 

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Narodowy Spis Powrzechny

Mieszkańcu, dowiedz się, na co idą Twoje pieniądze

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 28.01.2020r.
Konferencja prasowa 10.11.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Jarmark Ikon 2020r."
Modernizacja stadionu "Wierchy":