• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

W Sanoku powstanie Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA

Dodano: 22-09-2021
W Sanoku powstanie jedna z 32 Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA w Polsce i jedyna na Podkarpaciu. Złożony przez samorząd Sanoka projekt zyskał pozytywną ocenę Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Projekt realizowany przez tę instytucję zakłada utworzenie ogólnopolskiej sieci lokalnych minicentrów nauki. Dzięki współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej z Centrum Nauki Kopernik na parterze budynku po byłym gimnazjum nr 3 przy ulicy Lipińskiego w Sanoku powstaną sale ekspozycyjne oraz inne pomieszczenia, jak sanitariaty, szatnia czy pokój socjalny. Prace te zaplanowano na I kwartał 2022r.  Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W pierwszym etapie realizacji projektu zostaną przeprowadzone prace adaptacyjne pracowni, tak by umożliwić umiejscowienie w nich udostępnionych nieodpłatnie przez Centrum Nauki Kopernik interaktywnych eksponatów.
Wystawa będzie dotyczyć różnych dziedzin nauki, dzięki czemu zwiedzający będą mogli poznawać rozmaite aspekty świata przyrody takie jak: ruch, światło czy procesy biologiczne. Dzieci i młodzież będą odkrywać zjawiska i prawa rządzące światem w toku interakcji z eksponatami (Wystawy), rozwiązywać zadania konstrukcyjne i logiczne oraz uczestniczyć w różnych warsztatach i zajęciach opartych na wypracowanych przez nas i sprawdzonych rozwiązaniach edukacyjnych. Projekt ten będzie realizowany we współpracy z Uczelnią Państwową im. Jana Grodka w Sanoku, która wesprze samorząd w działalności edukacyjnej i naukowej, promując jednocześnie ideę projektu. Decyzję ws. uruchomienia centrum w Sanoku odebrał zastępca burmistrza ds. rozwoju Artur Kondrat 20 września w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie zainaugurowała swoją działalność pierwsza SOWA w Polsce. Stworzenie Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA to inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki,  realizowana w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki, mająca na celu popularyzację i upowszechnianie nauki oraz badań naukowych.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

SanOK
BIP SANOK

Katalog inwestycyjny

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Narodowy Spis Powszechny

Mieszkańcu, dowiedz się, na co idą Twoje pieniądze

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 30.09.2021r.
Konferencja prasowa 10.11.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Jarmark Ikon 2020r."
Modernizacja stadionu "Wierchy":