• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Wybory do Sejmu i Senatu coraz bliżej

Dodano: 02-10-2019

W dn. 2 października w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka odbyło się pierwsze posiedzenie obwodowych komisji wyborczych dla wszystkich (23) obwodów głosowania. Podczas zwołanego przez komisarza wyborczego w Krośnie posiedzenia, urzędnik wyborczy przeprowadził szkolenie dla ponad 200 członków obwodowych komisji przed wyborami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 13 października 2019 r. w godzinach od 7 do 21. Wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów.

Jak oddać ważny głos?

Znajdź lokal wyborczy, w którym zagłosujesz. Informacje znajdziesz na stronie internetowej PKW, w biuletynie informacji publicznej gminy, na tablicy ogłoszeń oraz w lokalnej prasie i na słupach ogłoszeniowych. Lokale wyborcze będą otwarte od 7 do 21. W lokalu wyborczym zostaniesz poproszony o dokument ze zdjęciem np. dowód osobisty lub paszport. Obwodowa komisja wyborcza sprawdzi, czy jesteś uprawniony do głosowania w tym obwodzie albo dopisze cię do spisu wyborców jeżeli przekażesz jej zaświadczenie o prawie do głosowania”. Po złożeniu podpisu na spisie wyborców otrzymasz dwie karty do głosowania – jedną w wyborach do Sejmu i drugą w wyborach do Senatu. Na karcie do głosowania w wyborach do Sejmu należy postawić znak „X” (co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska tylko jednego kandydata. Identyczne zasady obowiązują przy głosowaniu w wyborach do Senatu.

Przypominamy, że udział w wyborach jest naszym obywatelskim obowiązkiem.

 

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

 

 

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Konferencja prasowa 05.02.2020r.
Sprawozdanie z działalności Burmistrza między Sesjami (30.01.2020)
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 21.01.2020r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":