• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Zasady prawidłowej segregacji – pojemnik/worek niebieski

Dodano: 10-01-2020

Przy segregacji papieru musimy pamiętać, by nie wrzucać do pojemnika/worka niebieskiego papieru z folią, papieru termicznego i faksowego, kartonów po sokach, mleku i innych napojach, zabrudzonych ręczników papierowych, rachunków i faktur, artykułów higienicznych (pieluchy jednorazowe, podpaski, chusteczki), zabrudzonych worków po cemencie i innych materiałów budowlanych, a także tapet.

 

Przed wyrzuceniem odpadów papierowych i tekturowych, trzeba usunąć z nich wszystkie elementy wykonane z innych tworzyw: spinacze biurowe, zszywki, okładki z płótna, foliowe „koszulki” itp. Do pojemników na papier i tekturę wrzucamy tylko suchą makulaturę, nie wrzucamy tam mokrych gazet.

Pamiętajmy, że tona prawidłowo posegregowanej makulatury pozwala oszczędzić aż 17 drzew. Z jednej tony makulatury można wykonać 910 kilogramów dobrej jakości papieru! Wykorzystując ponownie tonę papieru, oszczędzamy prawie półtora tysiąca litrów ropy i 26 tysięcy litrów wody.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 25.06.2020r.
Podpisanie Listu Intencyjnego 18.06.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Testy oświetlenia "Wierchy"
Modernizacja stadionu "Wierchy":