• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Zielone światło dla budowy pomnika św. Michała Archanioła

Dodano: 27-07-2018

Miejscy Radni podjęli uchwałę wyrażającą zgodę na budowę pomnika św. Michała Archanioła. Jednocześnie określono miejsce w którym umiejscowiona zostanie figura patrona miasta.

Wszyscy obecni na LVI Sesji Rady Miasta radni (17), zagłosowali za wyrażeniem zgody na realizacje przedsięwzięcia jakim jest budowa pomnika św. Michała Archanioła. Daje to zielone światło dla kontynuacji działań zmierzających do wzniesienia monumentu. Pomnik miałby powstać na Placu św. Michała nieopodal kościoła farnego pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. W celu jego budowy powstał komitet, który organizuje fundusze na realizację tej inicjatywy.

Pomnik ma zostać odlany z brązu. Liczył będzie 5m wysokości. Przedstawiał on będzie postać świętego z mieczem w uniesionej ręce i wężem pod stopą.

Archanioł Michał jest patronem Sanoka. Jego postać została przedstawiona w herbie miasta. Święto patrona obchodzone jest 29 września.

wizualizacja_pomnik

znajdznas-pasek-1024x65

 

 

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie z działalności burmistrza między Sesjami (28.03.19)
"Lodowa Baśń" w Arenie Sanok
Testy oświetlenia "Wierchy"
Konferencja prasowa 11 marca 2019r.:
Modernizacja stadionu "Wierchy":