• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Znaczny wzrost zakażeń koronawirusem

Dodano: 05-10-2020
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sanoku wydała w ostatnich dniach komunikaty, których przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach użyteczności publicznej, w sklepach, transporcie publicznym, na przystanku oraz podczas obsługi interesantów i klientów.

Wytyczne zamieszczone na stronach poszczególnych ministerstw we współpracy z GIS znajdują się TUTAJ
Zmianie uległy zasady regionalizacji – dodatkowe obostrzenia w powiatach z największym przyrostem zakażeń. Powiaty objęte dodatkowymi obostrzeniami dzielą się na dwa obszary: żółty i czerwony – z różnym zakresem ograniczeń.
W powiatach przypisanych do jednego z dwóch obszarów wprowadzone zostały obostrzenia, które dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, a także organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ  W strefie żółtej od 3 października znalazły się powiaty: dębicki, miasto na prawach powiatu Rzeszów i mielecki w województwie podkarpackim.
5 października ministerstwo zdrowia poinformowało o 2006 przypadkach zakażenia w Polsce. Na Podkarpaciu stwierdzono 142 nowe przypadki. W powiecie sanockim stwierdzono 5 zachorowań.
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 20 osób, 7033 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 1177 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych są  272 osoby.
Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 142 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 10 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 7 zgonów.

Na terenie powiatu sanockiego potwierdzono już  128 przypadków zakażenia, 57 osób wyzdrowiało, 397 osób przebywa w kwarantannie, odnotowano 6 zgonów.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

SanOK
BIP SANOK

PIT

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Filmy:

Sprawozdanie Burmistrza Miasta Sanoka z działalności między sesjami 24.09.2020r.
Podpisanie Listu Intencyjnego 18.06.2020r.
Konferencja prasowa 12.03.2020r.
Powitanie burmistrza - I SanockieForum Gospodarcze (07.11.2019)
Jarmark Ikon 2020r."
Modernizacja stadionu "Wierchy":